Zhvendosja e iPod-it të Gjeneralit 8.1 dhe XNUMX dhe iTunes XNUMX Kanë Probleme me Sinkronizimin

Probleme me iPod Shuffle 2G

Hasshtë njohur përmes iLounge se versionet 8.1 dhe 8.1.1 të iTunes nuk kanë qenë në gjendje të punojnë në kushte optimale, pasi përdoruesit e Shuffle iPod gjenerata e parë dhe e dytë janë ankuar për disa probleme, njëra prej të cilave ne flasim e ka bazën në atë iTunes krijon skedarë dublikatë në rast se një skedar ekzistues në Shuffle iPod është "tërhequr" për sinkronizim.

Nga ana tjetër, dhe si sekondë problem, podcast-e Ato nuk janë të vendosura në fillim të listës për dëgjim, përkundrazi, ato vendosen në rend alfabetik në të njëjtën mënyrë sikur të ishte një këngë, dhe e njëjta gjë ndodh me podcast-e që ishin dëgjuar tashmë dhe që ishin fshirë iTunes, nuk janë hequr nga Shuffle iPod.

E treta problem është se iTunes kompjuteri nuk ju lejon të luani këngë të transferuara tashmë në iPod, kur iPod është e lidhur me kompjuterMac OS y Dritarja e Microsoft janë të dyja sisteme operative të cilët preken dhe janë trupi i këtyre shqetësimeve.
Shumë besojnë me përvojën e tyre se mënyra më e mirë për të korrigjuar këto deficite është të bëjmë një rivendosje të plotë të Shuffle iPod ndihmuar nga iTunesMegjithatë, ka akoma shumë me problem latente

Përmes | Appleizëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   henries dijo

  Na vjen keq për të shkarkuar iTunes në riorganizimin tim iPod gjenerata e dytë nuk sinkronizon iPod dhe nuk lejon të luhen këngët. Dhe në të njëjtën kohë pajisja nuk shfaqet në PC tim.

 2.   Roberto Daniel dijo

  Pershendetje, e njejta gje me ndodhi si msg i Henrys dhe nuk di se cfare te bej apo cfare versioni te shkarkoj nga iTunes qe te jem ne gjendje te kaloj muziken qe mund te bej, do te ishte shume e dobishme nese me pergjigjen mire se ishte e gjitha shpresoj përgjigjen tuaj deri atëherë bye bye

 3.   joshua lopez i bardhe dijo

  Përshëndetje…
  Shikoni, bleva një riorganizim të ipod të gjeneratës së dytë, por kur shkarkova iTunes 2 dhe doja t'i shtoja muzikë, u shfaq një dritare që më tha se duhej ta "rivendosja", por kur pranova të gjitha kërkesat që më dhanë, Unë përsëri bëra të njëjtën gjë ...

  Sidoqoftë, nuk e di nëse është kompjuteri im: për Windows është XP pentium 4 presario 4700.

  indikacionet e faqes suaj të ps janë mirë, por do të ishte më mirë nëse mund të më udhëzonit ...

  Do ta vlerësoj it ..

 4.   mery dijo

  Përshëndetje, jam shumë i zhgënjyer, ndjehem i mashtruar, pasi është e mundur që kam një riorganizim të iPod të gjeneratës së dytë dhe nuk mund të sinkronizohet, shtoj muzikë dhe marr mesazhin se ka një gabim, e rivendos atë dhe po as pune Dëshira për t'i paditur ata nuk më dështon dhe tregon mungesën e madhe të seriozitetit nga ana e kompanisë.

 5.   Larg dijo

  Përshëndetje!! Unë kam një riorganizim ipod me 2 gjenerata (i ri). Unë nuk kam qenë në gjendje ta sinkronizoj me kompjuterin tim. Tani po e rivendos atë, nga sa shoh se diçka nuk është në rregull, sepse ka më shumë se dy orë në të. Unë do të doja të Anuloja procesin, por kam dyshime nëse do të rinisni kompjuterin me atë punë. Nëse dikush mund të më udhëzojë ju lutem .. Unë do ta vlerësoja atë ..!

 6.   AMIRA MENDOZA dijo

  KAM NJEN GJENERAT 2 T 1 150-TU IPOD SHQIP XNUMX GB DO T L DUA T TO DIN X XQ KUR T D SHKARKOJM M MORE SHUM TH SE XNUMX K ANG JAN AD TM ADMINISTRUARA N F DOSJE DHE VET ONM DGJIM Disa që dua të arrij në majë dhe t’i dëgjoj të gjitha ato që mund të jenë të mundshme K SNGT MUND T DISTGJOJ?

 7.   Yuli dijo

  Unë kam një problem të tmerrshëm me riorganizimin e ipod-it tim XNUMX-r Gjeneral.
  iTunes thotë se tashmë është sinkronizuar kur në të vërtetë nuk është.
  dhe kur e mbush automatikisht, nuk e vë muzikën në
  Ayudaaaaaaaaaa yuliza-med @ nxehtë ..
  ju lutem vetëm për ndihmë

 8.   Fann dijo

  Unë kam një riorganizim të ipod të gjeneratës së dytë dhe itunes nuk e zbulon as atë! PC-ja ime thotë se ka pajisje të reja por Pajisja nuk shfaqet në iTunes!
  nje zgjidhje ju lutem !!

 9.   Kornizat dijo

  Unë kam një riorganizim ipod të 2 gjeneratave të 1G, kam zgjidhur problemin 1418, por kur dua të transferoj këngë të reja nga pc në ipod, një gabim vazhdon (-50) dhe nuk jam në gjendje të transferoj muzikë të re, as automatikisht as manualisht .... ndonjë zgjidhje? Unë e kam rivendosur atë, por na… gjithsesi.

 10.   rotceh dijo

  Përshëndetje, si dje bleva një riorganizim ipod, sheshi tashmë i përdorur funksionon, gjithçka funksionon mirë, luhet, por kur e lidh me kompjuterin, asgjë nuk duket, as globi i harduerit nuk u gjet, asgjë as iTunes 9.2.0.61 asgjë tjetër , Do të doja të më thoshin se çfarë mund të bëj jam i dëshpëruar Dua të vendos rola më ndihmo të falënderoj për leximin nëse e lexon

 11.   Enrique gqrcia dijo

  H… e p ... ata bënë riorganizimin e ipod ata nuk e testuan softuerin me windows dhe tani Ipod i bekuar nuk mund të përdoret, edhe pse cilësia e riprodhimit të tij është e jashtëzakonshme ... si c ... Unë bëj që pajisja mund të sinkronizohet në softuerin tim të itunes ... dikush e di se ime ...

 12.   Felipe dijo

  Përshëndetje, unë kam një problem me riorganizimin e brezit të dytë të iPod që më thotë se pajisja nuk njihet dhe se është e panjohur, nuk më ngarkon, nuk bën asgjë! kush mund te ndihmoje ??? më dërgoni një zgjidhje në emailin tim felipealejandro616@gmail.com Ju faleminderit shumë

 13.   pl dijo

  pershendetje, atje ishte nje program i vogel qe lejonte te vendoseshin «kenge chorromil ne ipod shuffle pa pa i kriptuar ato dhe se dyti, pa perdorur itunes, mbase do te ishte mire ta provoja mire ????, e perdora per nje kohë e gjatë dhe ka punuar shumë mirë.