E Premtja e Zezë në Apple

Unë jam nga mac zgjidhni

ofertat me te mira nga Zi e premte 2021

Më poshtë do të gjeni ofertat më të mira, të azhurnuara çdo orë, kështu që të mos humbisni asnjë.

Shihni të gjitha ofertat në dispozicion

E Premtja e Zezë është një nga periudhat më të mira të vitit blej çdo produkt të llojit, jo vetëm produkte elektronike. Këtë vit, e premtja e zezë është 26 nëntori, por tashmë prej disa ditësh mund të gjejmë oferta të ndryshme për gjithçka.

Blini një produkt Apple, gjatë të Premtes së Zezë, është bërë zakon për shumë përdorues, falë zbritjeve të rëndësishme që mund të gjejmë në këto data. Nëse doni të dini se cilat produkte Apple do të mund të blini gjatë të Premtes së Zezë, ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

Cilat produkte Apple janë në shitje të Premten e Zezë

mushama

Oferta TOP e së Premtes së Zezë Kompjuteri Apple...
Kompjuteri Apple...
Nuk ka komente
Oferta TOP e së Premtes së Zezë 2020 Apple MacBook Pro ...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë 2021 Apple MacBook Pro ...

Shikoni të gjitha ofertat në MacBook

MacBook Pro-të e rinj fantastikë 14-inç dhe 16-inç nuk do të jetë i pranishëm gjatë të Premtes së Zezë. Ata që nuk do të humbasin takimin janë të gjithë Mac me procesor M1, duke filluar nga iMac i rinovuar 24 inç, i ndjekur nga MacBook Air, MacBook Pro 13 inç dhe Mac mini.

Apple Rights Watch

Oferta TOP e së Premtes së Zezë 2021 Watch SE (GPS) -...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple Watch Series 6 ...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple Watch Series 3 ...

Shiko të gjitha ofertat në Apple Watch

Apple Watch është një nga fiks në të gjithë të Premten e Zezë. Ndërsa do të jetë mjaft e vështirë të gjejmë ndonjë ofertë të modelit që ka dalë së fundi në treg, Serisë 7, prej disa javësh, mund të gjejmë një numër të madh ofertash të Serisë 6, një model që ka të njëjtat funksione matëse si Seria 7.

Por, përveç kësaj, ne gjithashtu do të gjejmë oferta emocionuese si për Apple Watch SE ashtu edhe për Serinë 3, modeli më i vjetër në këtë gamë që me 4 vite në treg është i pajtueshëm me versionin më të fundit të watchOS, edhe pse i mungojnë shumë funksionalitete. Nëse dëshironi vetëm njoftime, Seria 3 është ideale.

iPhone

Shikoni të gjitha ofertat në iPhone

E gjithë gama e iPhone 13 ka një disponueshmëri shumë e komplikuar që nga fillimi, të cilit duhet të shtojmë se sapo ka dalë në treg, ndaj ka shumë pak gjasa që të gjejmë ndonjë ofertë për këtë model.

Me një vit në treg dhe me daljen në treg të iPhone 13, iPhone 12 ka rënë në çmim në të gjitha versionet e tij, duke qenë një mundësi e shkëlqyer për ta kapur, pasi ai nuk do të humbasë këtë festë.

AirPods

Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple AirPods të rinj ...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple Airpods Pro me...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple AirPods të rinj MAX -...

Shikoni të gjitha ofertat në AirPods

Me lançimin e gjeneratës së tretë të AirPdos, kemi disa javë me interesante merret me gjeneratën e dytë të AirPods, një gjeneratë e dytë që Apple vazhdon të shesë, por vetëm versionin me kutinë e karikimit të kabllove rrufe.

AirPods Max dhe AirPods Pro ata kanë ulur çmimin e tyre në muajt e fundit, ndaj nuk mund të mungojnë në të Premten e Zezë.

iPad

Oferta TOP e së Premtes së Zezë 2021 Apple iPad (nga ...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë Apple iPad Air 2022...
Oferta TOP e së Premtes së Zezë 2021 Apple iPad mini (nga ...

Shikoni të gjitha ofertat në iPad

Javët e fundit kemi parë oferta interesante si iPad Pro 2021 ashtu edhe iPad Pro 2020. Takimin nuk do ta humbasë as iPad Air me Black Friday, ku me siguri nuk janë të ftuar iPad mini i ri dhe iPad që u prezantuan pak më shumë se një muaj më parë.

Pencil Apple

Oferta TOP e së Premtes së Zezë Lapsa e mollës (2 ...

Praktikisht që nga lansimi i tij, si Apple Pencil i gjeneratës së parë dhe të dytë, kanë qenë gjithmonë në shitjeMegjithatë, gjatë të Premtes së Zezë ka shumë të ngjarë të arrijë nivelin më të ulët të historisë.

Logoja e Amazon

Provoni Audible 30 ditë falas

3 muaj Amazon Music falas

Provoni Prime Video 30 ditë falas

ACCESORIOS

Nëse keni dashur më shumë, shikoni ofertat e disponueshme sot:

Shihni të gjitha ofertat në dispozicion

Dyqane të tjera me oferta të Premten e Zezë

Më poshtë keni një përzgjedhje të dyqaneve që janë bashkuar të Premten e Zezë 2018 me zbritje në produktet dhe aksesorët e Apple për pajisjet e markës Cupertino. Përfitoni nga të gjitha uljet në Mac, iPhone, iPad, Apple Watch dhe më shumë.

logo fnac k tuin

 

Së shpejti

Së shpejti

Logoja e Macnificos Logo e Amazon

Së shpejti

Shih ofertat

Siç e dini tashmë, tetori është një muaj që, me kalimin e kohës, është bërë një nga më të spikaturit për sa i përket blerjeve. Dhe është se, në të e ashtuquajtura e Premte e Zezë zhvillohet vit pas viti, midis ofertave të tjera të tilla si 11.11 ose Cyber ​​Monday.

Sido që të jetë, e Premtja e Zezë është praktikisht këtu, por tani, nga vjen ajo? Çfarë mund të blini në këtë ditë? Ne po ju përgjigjemi.

Çfarë është e Premtja e Zezë

Me siguri ju tashmë e njihni të Premten e Zezë për ofertat e saj, por pothuajse me siguri nuk e dini nga vjen kjo ditë e famshme, si dhe historia e saj. Dhe, e vërteta është se origjina e saj nuk është plotësisht e qartë.

Shumë ia atribuojnë emrin e kësaj dite Jay Gould dhe Jim Fisk, dy financa të mëdha në Wall Street, të cilët pas përpjekjeve të mëdha për të përmirësuar të ardhurat e kompanisë së tyre, përfunduan në falimentim të Premten, 24 Nëntor 1869. Me këtë, Ata e quajtën këtë ditë të famshmen "E Premte e Zezë", ose "E Premte e Zezë".

Sidoqoftë, kredia i është dhënë gjithashtu dyqanet e vogla, ku pas muajsh të gjatë humbjesh, të quajtura ditët e numrave të kuq, më në fund pas Falënderimeve erdhën të ashtuquajturit numra të zinj, domethënë përfitimet më të mëdha.

Së fundmi, të tjerët mendojnë se kjo vjen nga nga gazeta New York TimesPër në numrin e 19 nëntorit 1975, pas kaosit që filloi në New York City mbi pazaret e Falënderimeve, u botua një artikull që, për herë të parë, i dha atij mbiemrin "i zi" deri në ditën e javës.

Sido që të jetë, e rëndësishme është që kjo ditë u bë një nga më të rëndësishmet për ekonominë në Shtetet e Bashkuara, dhe kjo është arsyeja pse sot, praktikisht në të gjitha vendet e Evropës festohet gjithashtu Këtë ditë me shumë pazare dhe oferta në dyqane dhe për t'u përshtatur me kohët më aktuale, ne shohim se si dyqanet më të njohura në internet, përfshirë Amazon ose AliExpress ndër shumë të tjerë, ofrojnë ulje të konsiderueshme në produktet e tyre.

Kur festohet e Premtja e Zezë

E Premtja e Zezë festohet gjithmonë të nesërmen pas Falënderimeve në Shtetet e Bashkuara, e cila festohet gjithmonë të Enjten e katërt të Nëntorit, dhe meqenëse e nesërmja është e Premte, ky term përdoret dhe përdoret.

Thënë kjo, e vërteta është se nuk ka ndonjë datë specifike për të festuar këtë festë çdo vit, pasi siç thamë është e Premtja e katërt e vitit. Kësaj radhe, E Premtja e Zezë 2018 do të mbahet më 23 nëntor Rreth botës. Në çdo rast, nëse dëshironi, do të keni gjithashtu oferta para kësaj dite gjatë gjithë javës së kaluar, pasi dyqanet e mëdha priren të përgatiten disa ditë më parë.

Çfarë produktesh për të blerë të Premten e Zezë

Të Premten e Zezë, produktet nga të gjitha kategoritë zakonisht shiten me zbritje të mëdha, sepse në këtë mënyrë ju merrni më shumë të ardhura sesa kufizimi i tyre në një kategori të vetme. Sidoqoftë, nuk ka dyshim se teknologjia ka një rol të madh në këtë aspekt, pasi ato zakonisht janë dhuratat më të parashikuara dhe më të blera nga të gjithë.

Në këtë mënyrë, megjithëse Apple nuk bën asgjë të veçantë në këtë kohë, në dyqanet si Amazon mund të gjeni oferta interesante për produktet e tyre, veçanërisht ato që nuk janë aq të fundit. Në këtë mënyrë, nëse po kërkoni të rinovoni iPhone, iPad ose Mac, por nuk doni të investoni aq shumë në gjeneratat e reja të këtyre produkteve, Ju mund të blini versionet e mëparshme në shumë dyqane (të cilat në shumicën e rasteve janë akoma produkte mjaft të spikatura), ose mund të gjeni edhe një ofertë për sa i përket versioneve më të fundit.

Një ide tjetër e mirë është investoni në shtesa për pajisjet tuajaMeqenëse gjatë këtyre ditëve, dhe veçanërisht në të Premten e Zezë, është shpesh mjaft e zakonshme të gjesh zbritje dhe pazare spektakolare në kopertina, një mori aksesorësh, apo edhe programe kompjuterikë. Mos e lini këtë shans të zhduket!

Këtu janë më shumë oferta të së Premtes së Zezë për produktet e Apple:

Pse ia vlen të blini një produkt të Apple në të Premten e Zezë?

E Premtja e Zezë është periudha e vitit kur të gjitha produktet bien më shumë, jo vetëm nga Apple, por edhe nga prodhues të tjerë, pasi në magazinat e tyre duhet të bëjnë vend për produktet e reja dhe ato që do të vijnë.

Në rastin e Apple, kjo ditë festohet disa muaj pas prezantimit të produkte të reja këtë vit, kështu që produktet që Apple ka ndërprerë dhe zyrtarisht ka ndaluar shitjen janë ulur.

Në rastin e iPhone 12 dhe Series 6, gjeneratat e reja të këtyre pajisjeve, vështirë se kanë përfshirë lajme të rëndësishme, duke qenë produkte ideale për t'u blerë gjatë të Premtes së Zezë pasi ka ende një jetë shumë të gjatë dhe praktikisht të njëjtat funksionalitete të modeleve të reja.

A janë shumë në shitje produktet e Apple të Premten e Zezë?

MacBook Air

Si zakonisht, Apple nuk lëshoi ​​asnjë ofertë përmes kanaleve të tij zyrtare të shpërndarjes, kështu që duhet të shqetësoheni për të vizituar faqen e saj në 26 nëntor.

Gama e Mac me procesorin M1, atë që Apple lançoi vitin e kaluar, ka shkuar rduke ulur çmimin e tij gjatë muajve të fundit, ndonëse rinovimi i tij nuk pritet më herët për Mars 2022, tani është një mundësi e shkëlqyer për të blerë për të blerë një nga këto modele me ulje që mund të arrijnë deri në 20%.

iPhone 12 në të gjitha versionet e tij, do ta gjejmë me të zbritje nga 10% në 15% në rastin më të mirë. Pak a shumë e njëjta zbritje që mund të presim me gamën e iPad dhe Apple Watch.

Gjenerata e dytë e AirPods do t'i bashkohet gjithashtu festës së të Premtes së Zezë. me zbritje që mund të arrijnë deri në 20%, veçanërisht, modeli që ka një kuti karikimi nëpërmjet kabllit Lightning.

Sa zgjat e Premtja e Zezë në Apple

3 AirPods

E Premtja e Zezë fillon më 26 nëntor në orën 0:01 dhe do të zgjasë deri në orën 23:59 të së njëjtës ditë. Megjithatë, nga sot, Tashmë mund të gjejmë oferta interesante për produktet e Apple, veçanërisht në Amazon.

Ku të gjeni oferta në Apple gjatë të Premtes së Zezë

Dyqanet Mbretërore të Apple hapen të hënën

Amazona

E Premtja e Zezë është sinonim i AmazonNë fakt, Amazon është një nga kompanitë që shet më shumë këto ditë, veçanërisht në produktet e Apple, veçanërisht pasi Apple hapi dyqanin e saj në Amazon, kështu që ne mund të gëzojmë të njëjtat garanci sikur ta kemi blerë direkt nga Apple.

Mediamarkt

Nëse dëshironi të blini disa AirPods ose një iPad, MediaMarkt është një nga vendet më të mira për të kërkuar oferta këto ditë.

Gjykata angleze

Në Gjykatën Angleze do të gjejmë ofrohet veçanërisht në Mac, por kini kujdes dhe sigurohuni në cilin vit janë, pasi kjo qendër tregtare priret të mbetet pak mbrapa për sa i përket modeleve të disponueshme për shitje.

K Tuin

L Mini Apple Store i K-TuinAto janë gjithashtu një mundësi e shkëlqyer për t'u marrë në konsideratë gjatë kësaj jave të të Premtes së Zezë ku do të gjejmë një numër të madh të produkteve të Apple me zbritje interesante.

Makinistë

Si buscas aksesorë për iPhone, Mac ose Apple WatchJu duhet t'i hidhni një sy faqes së internetit të Macnificos, ku çdo vit na vënë në dispozicion një numër të madh aksesorësh dhe produktesh Apple me zbritje tërheqëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

bool (e vërtetë)