A ia vlen të blini një MacBook Air në 2018?

MacBook-Air-2018 Kur keni në pronësi një Mac dhe mendoni ta rinovoni, lind pyetja e përjetshme se cili Mac do të jetë më i përshtatshëm për nevojat e mia. Në parim, diapazoni Mac ndahet midis desktopit ose laptopit dhe nëse vendosni shkathtësinë e një laptopi, në rreshtin e parë kemi MacBook Pro dhe MacBook, por A është MacBook Air ende tërheqës?

Sigurisht. Mac-et po "plaken" shumë të shëndetshëm. Sot ato janë plotësisht të vlefshme për një numër të madh funksionesh. Itshtë e vërtetë që ata nuk kanë ekranin më të mirë në treg, por kanë shumë përparësi. 

Përveç kësaj, disa klientë të Apple përfundojnë të zgjedhin një model i testuar plotësisht kundrejt blerjes së modeleve aktuale MacBook dhe MacBook Pro Ato shfaqin tastierën e diskutueshme të fluturave. Duke lënë mënjanë ekranin, i cili nuk është retinë dhe dizajn që për disa mund të jetë disi i vjetëruar, veçanërisht në ekran, pjesa tjetër janë të gjitha avantazhe.

MacBook Air Madhësia është e ngjashme me një MacBook, por është po aq e shkathët se kjo e fundit. Përveç kësaj, në elementë të tjerë fiton. Një shembull është jetëgjatësia e baterisë, e cila tejkalon kompjuterat aktualë, edhe MacBook Pro, i cili është pak më i madh për të pasur më shumë bateri, për shkak të performancës më të lartë që kërkohet. Bateria MacBook zgjat 12 orë. 

Një pikë tjetër e fortë sot është shkathtësia me llojin e porteve. Ndërsa kompjuterët aktualë kanë USB-C, në këtë rast ne kemi porte USB-A dhe lexues të kartave SD. Sa i përket çmimeve, risia paguhet. MacBook ka një kosto prej 1500 € dhe MacBook Air mund të gjendet këto ditë në shitje për pak më shumë se 900 €. Ndoshta për këtë arsye, kur shkojmë në biblioteka ose aeroporte, shohim kaq shumë MacBook Airs. Cfare ka me shume, Machineshtë makina e përsosur për përdoruesit që duan të fillojnë në botën e Apple dhe të mos kenë arsyetimin e blerjes së një kompjuteri të shtrenjtë nëse nuk e përfitojnë më vonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.