Abonentë të kërkuar për Apple TV +. Strategjia e re është rritja e numrit të filmave artistikë

Apple TV +

Shërbimi multimedial i Apple nuk është nga ata me më shumë pajtimtarë ose ndjekës. Kjo është një e vërtetë e papërgjegjshme. Sidoqoftë, Apple nuk heq dorë nga ai ndryshim dhe një kthesë 180 gradë. Për këtë dhe sipas informacionit më të fundit që dëshironi të rritet numri i prodhimeve të filmave artistikë me qëllim tërheqjen e përdoruesve më të paguar të shërbimit.

Apple TV + nuk është një nga shërbimet që mund të ankohet për numrin e përdoruesve. Sidoqoftë, gjithçka që shkëlqen nuk është ari, sepse pajtimtarët që ka, shumica dërrmuese nuk paguhen. Ata janë akoma duke shijuar periudhat e tyre falas që u dha atyre fakti se kanë blerë një iPhone ose pajisje të tjera të përfshira në promovim. Kjo është arsyeja pse ju jeni vazhdimisht duke marrë vendime. në mënyrë që të përmirësohet dhe rritjen e shërbimit.

Kohët e fundit ju thamë nënshkrimin e Jessie Henderson, i cili më parë ishte nënkryetar ekzekutiv i filmave artistikë për shërbimin streaming HBO Max. Ai do të bashkohet me ekipin e ppApple TV + të udhëhequr nga Jamie Erlicht dhe Zack Van Amburg, duke raportuar te Matt Dentler. Ky nënshkrim është shumë i rëndësishëm dhe tani e dimë pse. Sipas informacionit të ri të lëshuar së fundmi, Apple dëshiron që shërbimi i tij streaming të monopolizojë një numër më të madh përmbajtje në filma artistikë në vit. Në këtë bazohet taktika e tyre për të tërhequr më shumë përdorues që paguajnë.

Nga një raport i ri nga The InformationApple tashmë ka një numër të kufizuar të filmave me profil të lartë, duke përfshirë "Palmer", "Cherry" dhe "Greyhound" dhe e sheh atë si një mënyrë për të tërhequr më shumë njerëz në Apple TV +. Kjo është arsyeja pse ai u ka thënë drejtuesve të studios që qëllimi i tij është që bëni më shumë se 10 deri në 12 filma origjinal në vit për shërbimin argëtues. Kjo do ta lejojë atë të konkurrojë më mirë me shërbime të tjera streaming si Netflix, Hulu, Disney + dhe HBO Max.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.