Abonimet në Podcasts Apple Fillon më 15 Qershor

Podcasts

"Paguaj për shikim" po vjen në podcast. Apple sapo ka njoftuar se më 15 qershor po fillon "shërbimin" e ri Abonimet e Podcasts në Apple. Siç sugjeron emri i saj, që nga ajo ditë, krijuesit e podcastit do të kenë aftësinë të ngarkojnë përdoruesit direkt për të shkarkuar përmbajtjen e tyre.

Apple thjesht vendos platformën. Nga atje, do të jetë podcast ato që do të imponojnë nëse duan që përmbajtja e tyre të paguhet ose jo, dhe përdoruesi do të ketë lirinë për të zgjedhur nëse ia vlen të pajtosh në një kanal të caktuar podcast apo jo. Ligji i tregtisë së lirë.

Prag sapo publikoi që Apple sot u dërgoi një email krijuesve të podcastit duke këshilluar që 15 qershor Platforma e Pajtimeve të Podcasts të Apple tani do të jetë funksionale. Prej asaj dite, pajtimet tuaja në podcast do të jenë funksionale.

Fillimisht, kjo platformë duhej të ishte funksionale në maj, por Apple u desh të vonojë nisjen për shkak të problemeve teknike. Kompania gjithashtu premtoi përmirësime shtesë në aplikacionin Apple Podcasts pas një larmie çështjesh pas fillimit të iOS 14.5 në prill.

Platforma e Abonimeve të Podcasts Apple u njoftua për herë të parë në ngjarjen speciale të Apple më 20 Prill. Ky shërbim i ri do t'ju lejojë podcasters të ofrojnë pajtime të paguara në shfaqjet e tua me përmbajtje bonusi, si për shembull episodet pa reklama dhe episodet vetëm për pajtimtarët.

Megjithëse përdoruesit duhet të gërvishtin xhepat tanë (nëse duam), është padyshim një mënyrë për të rritur cilësinë e përmbajtjes që mund të gjejmë në Apple Podcasts. Tani sfida është për krijuesit e përmbajtjes. Ata duhet të na 'shesin' një produkt audio që është mjaft tërheqës që ne të mund të pajtohemi me të. Ne do të shohim se si e gjithë kjo përshtatet në tregun e transmetimit të audios ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.