Përshtatësi, një nga konvertuesit më të mirë multimedial është azhurnuar

përshtatës

Unë tashmë ju kam folur në disa raste për mundësitë audiovizive që na ofrojnë kompjuterat Mac dhe është e zakonshme që në çdo punë audiovizive në një nivel profesional të gjeni një kompjuter me mollën e Apple të ndriçuar, disa kompjuterë që ofrojnë besueshmërinë që i nevojitet një punë profesionale. Po, ato janë makina me çmime më të larta, por është e vërtetë që besueshmëria e justifikon atë çmim në një farë mënyre.

Tani zbresim nga makina profesionale dhe Ne ju sjellim një mjet që çdo përdorues mund ta përdorë për çdo skedar multimedial. Ne flasim për Përshtatni një konvertues multimedial (video, muzikë dhe imazhe të palëvizshme) që mund ta shkarkoni falas dhe do t'ju japë rezultate të shkëlqyera të kodimit.

Është e vërtetë se ka një numër të madh të aplikacioneve të këtij stili, disa prej tyre paguan si Adobe Media Enconder ose Kompresori i mollës, ose falas. Por e vërteta është se Shumë prej këtyre aplikacioneve falas mëkatojnë në mos kodimin e saktë të skedarëve ose në ofrimin e modeleve freemium në të cilat nëse nuk paguani ndonjë shumë për aplikacionin, do të keni një ujëra të këndshme brenda videos tuaj.

Përshtatësi është një aplikacion që është përfshirë në kodimin e skedarëve multimedial për një kohë të gjatë, në fakt aplikacioni (të cilin mund ta merrni falas përmes lidhjes vijuese: www.macroplant.com/adapter/) sapo është azhurnuar duke e bërë më të lehtë të gjithë procesin e kodimit.

Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë, Ju duhet vetëm të tërhiqni videot, muzikën ose skedarët e imazheve që dëshironi t'i ktheni në ndërfaqen e tij kryesore (Hidhni skedarët këtu), atëherë do të duhet të zgjidhni formatin e daljes dhe pasi të klikoni në butonin 'Konverto', aplikacioni do të fillojë të funksionojë.

Formatet që mund të personalizoni, madje mund të shkurtoni video ose të bashkoheni me fotot për të marrë një kohë të shkurtër me ta. Thashë, një aplikacion shumë interesant që do t'ju ndihmojë në multimedia tuaj të përditshme. Gjëja më e mirë për të: ajo cilësi dhe se është plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Shume faleminderit mik !!!

 2.   Shoket dijo

  Kam përdorur këtë aplikacion deri kohët e fundit.
  Ata hoqën mbështetjen për aiff dhe nuk funksionon më për mua.
  Gjithmonë e kam parë të mrekullueshme, deri më tani.

  1.    Frank-FShoket dijo

   Korrigjohem. Në azhurnimin e fundit është mbështetur përsëri, kështu që unë nuk kam thënë asgjë

   Të fala!!!!!!