Adepero Oduye do të jetë pjesë e kastit të miniserive për Uraganin Katrina për Apple TV +

Adepero Oduye

Në fillim të shtatorit, ne botuam një artikull në lidhje me njërin nga projektet e ardhshme të Apple për shërbimin e tij streaming video, një projekt i lidhur me të Uragani Katrina duke kaluar nëpër New Orleans  bazuar në roman Pesë ditë në përkujtimore nga Shkrimtarja Fituese e Çmimit Pulitzer Sheri Fink.

Ky serial, do të drejtohet nga John Ridley dhe Carlton Cuse, do të interpretojë aktorja Adepero Oduye, e njohur për rolin e saj në serinë e re Disney + Sokoli dhe Ushtari i Dimrit, sipas djemve nga Hollywood Reporters. Oduye do të interpretojë do të luajë kryeinfermierin në Spitalin Memorial i cili gjithashtu drejton komitetin e etikës së spitalit.

Oduye nominimet e fituara Award Award dhe NAACP Image Award për rolin e saj në shtresë e ulët, 2011. Mund ta gjejmë edhe në seri Kështu na shohin ata nga Netflix, Magnolitë prej çeliku Filma gjatë gjithë jetës dhe me metrazh të gjatë Vejushat y Gjërat e mëdha.

Pesë ditë në përkujtimore rrëfen pasojat e uraganit Katrina nga këndvështrimi i Spitalit Memorial të New Orleans. Bazuar në romanin e fituesit të Çmimit Pulitzer Sheri Fink, seriali futet në dilemat morale dhe etike me të cilat personazhet përballen gjatë testimit.

Rolin kryesor të këtij seriali do ta interpretojë Vera farmiga, në rolin e Anna Pou për të cilën akuzohet eutanizojnë pacientët e sëmurë kritikisht pasi qëndroi në spital për disa ditë.

Prodhimi i kësaj miniere do të jetë në krye të Fink, ndërsa Ridley dhe Cuse, përveçse janë drejtorë, do të Ata do të veprojnë si skenaristë dhe producentë ekzekutivë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.