Adobe azhurnon aplikacionet e saj profesionale audio dhe video

Me pritjen e mbajtjes kryesore të iPhone, dje, disa lajme nga bota e Mac u holluan disi. Një prej tyre është azhurnimi i lëshuar dje për aplikacionet audio dhe video të Adobe. Konkretisht, ato u azhurnuan Premiere Pro, After Effects, Karakteristikë dhe Audicion.

Kjo prezantim ndodh ditë para Konventa Ndërkombëtare e Transmetimit i cili fillon në fund të javës. Adobe vazhdoi me veçoritë që do të shohim në këto azhurnime dhe do të futemi në garë. Premiere Pro, e cila është më përfaqësuesja, është ajo që na tregon më së shumti lajme.

Para së gjithash ne marrim modele të reja të Motion Graphics, si dhe mbështetjen e infografive të përgatitura për tërheqjen dhe lëshimin e skedarëve në formatin spreadsheet në ndërfaqen Motion Graphics. Ne anen tjeter, kanë optimizuar butona të caktuar në mënyrë që këto të jenë në dispozicion në një mënyrë më të arritshme. Një shembull i kësaj janë kontrollet për zvogëlimin e zhurmës dhe zvogëlimin e jehonave, të cilat tani janë shtuar në panelin Sound.

Ne gjithashtu gjetëm mjete të reja për redaktimin e ngjyrave më precize dhe selektive në panelin me ngjyra selektive. Dhe zhvendosja e fundit është në kodin kohor, i cili tani mund të arrihet nga një shkurtore.

Por ato nuk janë vetëm zhvendosje. Ndër risitë gjejmë:

 • Mbështetje për Google VR 180. 
 • Shënues të rinj.
 • Redaktimi më i lehtë i përmbajtjes së modalitetit VR dhe teatrit.
 • Përmirësimet e kodimit H.264 dhe HEVC dhe përpunimin e përmirësuar të imazhit.

Lidhur me lajmet e Pas efekteve: 

 • Përmirësimi i përgjithshëm i procesit për të krijuar grafikë lëvizje.
 • Mjete të reja klasifikimi i ngjyrave. 
 • Përmirësimet e veçorive Skulpturë me rrjetë, e cila lejon përdoruesit të përcaktojnë pozicionin, shkallën dhe rrotullimin.
 • Përmirësimi në përpunimi dhe modifikimi i objekteve 3D. 

Në faqen e internetit të adobe mund të gjeni më shumë detaje të risive të prezantuara sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.