Adobe azhurnon aplikacionet e saj foto-video dhe prezanton Premiere Rush

Adobe është rënë dakord të ofrojë një produkt alternativ ndaj aplikacioneve që Apple na ofron për menaxhimin e fotografive dhe videove. Paketa e Photoshop, Lightroom, Illustrator, sapo është azhurnuar, me lajme që do të shohim më tej, por në të njëjtën kohë, ne shohim aplikacione të reja për të mbuluar të gjitha segmentet e redaktimit të imazheve.

Dhe një prej tyre është Premiera Rush. Aplikacioni për përsosmëri i redaktimit të videos së Adobe ka dalë një vëlla i vogël, më i kufizuar, por në të njëjtën kohë më shumë e lehtë për t'u përdorur dhe për të mësuar, përqendruar në publikun që fillon dhe përdor shpesh rrjetet sociale. 

Premiere Rush vjen në rivalin e iMovie. Krijuar për një audiencë të re ose ata që nuk duan shqetësime të mëdha kur bëhet fjalë për redaktimin e imazheve të tyre dhe ngarkimin e tyre të shpejtë në rrjetet sociale. Në atë që bie në sy Premiere Rush është thjeshtësia në të gjithë procesin e kapjes, redaktimit, modifikimit të videos themelore, si dhe duke shtuar një element shtesë, dhe eksportin pasues të veprës. Ky proces kulmon me eksportimin e veprës drejtpërdrejt në rrjetet më të famshme sociale, të tilla si: YouTube dhe Instagram, duke përdorur shabllone të krijuara për këtë qëllim, të njohura si Grafika e lëvizjes.

Por azhurnimi i përmirësimeve ndikon jo vetëm në produktet e reja. Së bashku me Premiere Rush, kemi një azhurnim të Cloud Creative. Kjo paketë aplikacionesh shoqëruese në paketën Adobe Video dhe Photo përfshin veçori të tilla si Adobe Sensei, e cila lejon rregullimet të bëhen brenda pak sekondash, falë implementimit të sistemit inteligjencës artificiale. Përveç kësaj, ne kemi përmirësime të tjera të rëndësishme në performancën dhe lehtësinë e përdorimit, integrime më të mira midis platformave, funksione bashkëpunuese, ndër shumë përmirësime të tjera.

Detajet e të gjitha këtyre karakteristikave, madje edhe të detajuara nga produktet, ju mund ta gjeni në web nga adobe. Nëse keni një plan pajtimi në Creative Cloud, mund të filloni t'i shijoni këto lajme nga sot. Nëse dëshironi ta provoni për herë të parë, mundeni punësojë një plan nga 12,09 € / muaj. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.