Adobe Premiere Rush tani është plotësisht në përputhje me Apple M1

Premiere Pro dhe After Effects është azhurnuar për macOS

Adobe lëshoi ​​dje një azhurnim të madh për Premiere Rush, duke shtuar pajtueshmëri e plotë me çipin M1, së bashku me një seri azhurnimesh të vogla për Premiere Rush dhe Premiere Pro. Ky version i ri arrin disa ditë pas lansimit të beta-s së parë Illustrator edhe për Apple Silicon.

Premiere Rush është aplikimi i redaktimi i videos adobe i krijuar për të lehtësuar kreativitetin dhe është alternativa për Final Cut Pro të Apple. Ky azhurnim i ri i Premiere Rush përmirëson shpejtësinë dhe optimizmin në kompjuterët desktop duke përdorur çipin M1.

Nga ana tjetër, Premiere Pro është përfshin pamje paraprake dinamike të Lumetri. Parametrat Lumetri tani shfaqin një kornizë të sekuencës aktuale dhe fotografitë e paravendosjeve Lumetri në panelin e efekteve azhurnohen në mënyrë dinamike, duke siguruar një pamje paraprake të paravendosjeve.

Premiere Rush për iOS është përditësuar gjithashtu përfshirë një menu e re kontekstuale në kronologjinë. Përdoruesit tani mund të prekin një videoklip në kronologjinë për të shfaqur menunë e kontekstit për të ndarë, kopjuar ose fshirë një klip. Për më tepër, përdoruesit mund të luajnë një videoklip me audio për të ndarë klipin audio nga videoja.

Funksionaliteti i rivendosjes më të mirë është shtuar gjithashtu, duke i lejuar përdoruesit të rivendosni të gjitha cilësimet e ngjyrave, audios dhe transformimit.

Kujtojmë që procesori M1 i Apple është i disponueshëm vetëm në MacBook Air, MacBook Pro 13 inç dhe Mac mini, megjithëse i radhës 20 prill, mund të zgjerojë gamën e pajisjeve me këtë procesor me arkitekturë ARM.

Për të shkarkuar këtë version të ri, ne vetëm duhet të hapim aplikacionin Adobe Creative Cloud dhe zgjidhni versionin ARM të këtij aplikacioni për shkarkim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.