Smart Security Kit i Adobe tani është i pajtueshëm me HomeKit

Projekti Connected Home over IP do të përdorë HomeKIt të Apple ndër të tjera

Ne tashmë kemi thënë në disa raste që ky 2020 ka të gjitha shënjestrat e të qenurit viti i pajisjeve dhe aplikacioneve për HomeKit. Në CES të këtij viti ai ishte një nga protagonistët dhe u prezantuan mjaft pajisje të reja dhe të pajtueshme. Cfare ka me shume shumë aplikacione po nxitojnë të kenë këtë pajtueshmëri.

Duket se HomeKit mund të thyejë formën këtë vitJo ndoshta nga Apple por nga palë të treta që po azhurnojnë pajisjet e tyre për t'u përputhshëm. Vajza e fundit që mbërriti ishte Adobe-i i gjithë fuqishëm, duke bërë edhe çantën e tij Smart Security.

Adobe jep premtime për sistemet e saj të sigurisë dhe HomeKit

Adobe Smart Security Kit është një mundësi shumë interesante për të gjithë ata që duan të rrisin sigurinë e tyre në shtëpi por ata preferojnë ose nuk duan të kenë një aparat fotografik të integruar. Kjo pajisje Adobe tashmë vjen me portën e mundësuar nga HomeKit.

Ai sjell me vete edhe një sensor lëvizje, një sensor dera ose dritarja, dhe një fob kyç. Paketa është mjaft e lehtë për tu konfiguruar dhe tani mund të shtohet në aplikacionin fillestar. Në fakt kur shtohet, si sensori i lëvizjes, ashtu edhe alarmi i kontaktit dhe sigurisë mund të shtohen në rutinat automatike ose si pararendës të pajisjeve të tjera të përputhshme me zgjidhjen për një shtëpi e zgjuar me mollë.

Në këtë mënyrë kompania Adobe, vazhdon të japë premtimin e vendosur se të gjitha pajisjet tuaja të sigurisë në shtëpi herët a vonë do të jenë të pajtueshme me HomeKit. Kthesa është tani për njërën nga pajisjet, le të themi, e thjeshtë brenda rrezes që ka kompania.

Klientët që kanë këtë pajisje sigurie, ata tashmë mund të instalojnë azhurnimin e firmuerit dhe kështu të jetë në gjendje të ketë mbështetje për HomeKit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.