Adobe XD azhurnohet me lajme interesante

Adobe XD

Disa kohë më parë, posaçërisht në konferencën Adobe MAX, u shfaq për herë të parë aplikimi i paketës Creative Cloud i njohur si Adobe XD, i cili ka qenë një mjet qëllimi i të cilit është të prototiponi shpejt faqet e internetit, aplikacionet dhe pothuajse gjithçka që ju dëshironi.

Sidoqoftë, fakti është se mënyra e punës si parazgjedhje nuk u përputh mjaft me emrin e saj, sepse pavarësisht nga fakti që, siç thamë, është pjesë e Cloud Creative, sinkronizimi i dokumenteve dhe skedarëve me shërbimin cloud Adobe nuk ishte aq i lehtë siç dëshironin vetë përdoruesit e aplikacioneve, diçka që është zgjidhur me një azhurnim të ri të softuerit.

Përditësimet e Adobe XD duke u përqëndruar në punën në re, duke premtuar bashkëpunime të drejtpërdrejta së shpejti

Siç kemi mundur të dimë falë 9to5MacKohët e fundit, përdoruesit e planeve me pagesë të Adobe që përfshijnë shërbimin Adobe XD kanë marrë një azhurnim të ri të softuerit për Mac dhe pajisje të tjera. Mund të thuash që risia kryesore është ajo Për sa kohë që keni një lidhje interneti, mund t'i mbani skedarët tuaj të sinkronizuar me Adobe Creative Cloud, në mënyrë që të keni gjithçka në të gjitha pajisjet tuaja.

Në këtë mënyrë, megjithëse është e vërtetë që për shembull në macOS nuk ka një integrim aq të drejtpërdrejtë me Finder sa iCloud Drive ose Dropbox, për shembull, nëse keni të instaluar Adobe XD në më shumë se një kompjuter, kjo risi do të jetë mjaft e dobishme. shërbimeve, pasi përveç kësaj, kur punoni jashtë linje, projektet tuaja do të ruhen automatikisht në vend, për t'u ngarkuar sa më shpejt që të lidheni përsëri, dhe gjithashtu do të keni gjithçka siç e la kur u lidhët në internet, sepse skedarët janë të sinkronizuar.

Dhe, nëse e gjitha kjo nuk do të mjaftonte, nga Adobe ata gjithashtu kanë sqaruar se, në një të ardhme jo shumë të largët, më në fund Bashkëpunimet drejtpërdrejt do të shfaqen edhe për Adobe XD, diçka që gjithashtu mund të tërheqë vëmendjen tuaj nëse, për shembull, punoni me një ekip zhvilluesish të largët.

Nga ana tjetër, ju lëmë poshtë lista zyrtare e lajmeve që Adobe ka njoftuar:

 • Ruani automatikisht- Versioni i fundit i dokumenteve tuaja do të ruhet automatikisht në re, kështu që nuk ka nevojë të ruani manualisht ose të shqetësoheni për humbjen e të dhënave nga një sistem operativ ose një ndërprerje e një aplikacioni.
 • Të gjitha në një vend- Në ekranin e mirëseardhjes së Adobe XD do të gjeni të gjitha dokumentet tuaja në re dhe ato që janë ndarë me ju.
 • Ndarje e shpejtë dhe e thjeshtë- Mund të ftoni dizajnerë të tjerë në dokumentin tuaj duke përdorur rrjedhën e punës të përbashkët të integruar. Nëse e keni përdorur tashmë pjesën për specifikimet e dizajnit dhe zhvillimin e prototipave ose rishikimin e punës, do të shihni se gjithçka funksionon shumë ngjashëm.
 • Punoni kudo- Dokumentet tuaja do të jenë në dispozicion kudo që zgjidhni të punoni, si në Mac ashtu edhe në Windows. Thjesht identifikohuni me llogarinë tuaj Creative Cloud për të parë të gjitha dokumentet tuaja Adobe XD në desktop dhe celular.
 • Artikujt e lidhur- Kopjoni automatikisht simbolet nga një dokument dhe përdorni ato në një tjetër. Kur bëni ndryshime në origjinal, mund të zgjidhni të azhurnoni simbolet e lidhura në dokumentet që i përdorin ato.
 • Rrokullisja e objektit- Lejon përdoruesit të ndërrojnë drejtimin e një objekti me të gjithë elementët themelorë të dizajnit si gradientët, teksti, grupet, imazhet dhe vektorët.
 • Kërkoni në panelin e shtresave- Lejon përdoruesit të kërkojnë sipas emrave të shtresave ose të filtrojnë sipas kategorive të tekstit, formave dhe imazheve.

Në rast se të gjitha këto ju interesojnë, nëse jeni tashmë pajtimtar i Creative Cloud, ose keni një plan vetëm të një aplikacioni për Adobe XD, ju mund të azhurnoheni në këtë version të ri dhe të merrni të gjitha lajmet falas. Dhe, në rast se nuk jeni pajtimtar, nga faqja e internetit e Adobe ju mund të merrni informacion në lidhje me çmimet dhe planet që janë në dispozicion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.