AirParrot na lejon të transmetojmë ekranin tonë Mac në Apple TV

Teknologjia AirPlay e iOS 5 na lejon të riprodhojmë përmbajtjen e pajisjes në televizionin tonë në kohë reale. Po sikur të aplikojmë një teknologji të ngjashme, por me Mac-in tonë? Çfarë rezultati është spektakolar.

Me aplikacionin AirParrot do të jeni në gjendje të tregoni përmbajtjen e Mac tuaj në ekranin në të cilin keni të lidhur Apple TV dhe në kohë reale. Për të transmetuar video, përdoret kodimi i bazuar në H.264, duke ofruar performancë pa vonesë dhe me shkëlqim cilësia

AirParrot ka ende gjëra për të përmirësuar pasi, për shembull, nuk ka kopje të zërit. Alsoshtë gjithashtu pak e paqëndrueshme por zhvilluesi i tij tashmë po punon për azhurnime të reja që përmirësojnë funksionimin e aplikacionit.

El Çmimi AirParrot është 9,99 dollarë, kërkon Snow Leopard ose Lion dhe një Mac me një kartë grafike Nvidia ose Intel HD për performancën më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.