AirPlay në Mac lejon ndarjen e përmbajtjes në Mac

Ky është një tjetër lajm interesant që mund të bëhet në versionin e ri të sistemit operativ macOS Monterey. Me «AirPlay to Mac» përdoruesi do të ketë një mundësi më shumë për të ndarë përmbajtjen e tyre nga një iPhone ose nga një iPad në Mac.

Zakonisht ky opsion ishte i disponueshëm në të kundërt, domethënë, mundeni Ndarja e ekranit AirPlay në një monitor të jashtëm ose TV por ndarja e ekranit Mac nga iPhone ose iPad nuk është e mundur kështu që në këtë rast Apple shton këtë funksion kështu që ju ta bëni.

Kjo është pikërisht ajo që mund të bëjmë me këtë veçori të re në macOS:

Me AirPlay në Mac, përdoruesit mund të luajnë përmbajtje, të paraqesin dhe të ndajnë pothuajse gjithçka - filma, lojëra, foto pushimesh ose projekte - nga iPhone ose iPad e tyre për t'i bërë ato të duken si kurrë më parë në ekranin mahnitës të Retinës së Mac. -sistemi i zërit në Mac gjithashtu dyfishohet si një altoparlant AirPlay, duke bërë të mundur që të luani muzikë dhe podcast në Mac tuaj ose ta përdorni si altoparlant dytësor për të përdorur audio me shumë zona.

Me siguri shumë përdorues e vlerësojnë këtë funksion pasi që të kesh një iMac si një ekran i jashtëm mund të jetë interesant në shumë mënyra, veçanërisht në mjediset e punës ose edhe kur e gjejmë veten pa një monitor të jashtëm ose televizion në të cilin mund të kryejmë këtë AirPlay. Një risi interesante që po vjen për versionin tjetër të macOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.