AirPods 3 do të lansohet së bashku me iPhone 13 sipas Digitimes

Bëni AirPods 3

Shumë janë thashethemet që rrethojnë gjeneratën e tretë të AirPods 3, një gjeneratë që sipas mediave Digitimes, do të zbulohet zyrtarisht në të njëjtën ditë me gjeneratën e ardhshme të iPhone, numri 13. Nëse marrim parasysh atë prodhimi do të fillojë për disa ditë, ky informacion ka kuptim të përsosur.

Edhe pse për shkak të pandemisë, ngjarja e prezantimit të iPhone 12 u shty në tetor, Apple synon të kthehet në kalendarin e zakonshëm Shtator për të prezantuar iPhone13, një gjeneratë e re që do të vazhdojë të përbëhet nga 4 modele, edhe pse modeli mini nuk ka pasur suksesin që priste Apple.

Digitimes pretendon se ofruesit tashmë kanë filluar dërgoni tabela qarkore fleksibël për gjeneratën e re të AirPods. Duke marrë parasysh këtë informacion, burime të ndryshme sugjerojnë se AirPods 3 kanë një shans të mirë për tu prezantuar zyrtarisht në ngjarjen e prezantimit të gamës së iPhone 13 në Shtator.

Ky medium nuk bën ndërmarrje për të bërë një parashikim për kohën kur ato mund të dalin në treg, por nëse marrim parasysh thashethemet e tjera që tregojnë muajin gusht për të filluar prodhimin, ka të ngjarë që deri në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit, kjo gjeneratë e re nuk do të dalë në treg .

AirPods 3 do të ndajnë modelin e vëllezërve të tyre AirPods Pro, e cila do të ketë një kërcell më të shkurtër. Ato pritet të përfshijnë mbështetje për funksionin Spatial Audio të Apple, të disponueshëm për të parë shfaqje dhe filma TV dhe (kur të arrijë iOS 15) gjithashtu për muzikën Dolby Atmos.

Lidhur me çmimin, kjo pritet të jetë e njëjtë me dy gjeneratat e mëparshme dhe qëndron në 179 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.