AirPods do të mbetet kufjet më të shitura të Apple në 2018

Dhe ne kemi thënë për disa kohë që Apple gjeti çelësin e saktë me këto kufje pa tel. Këto kufje që u prezantuan në Shtator të vitit të kaluar 2016 dhe të cilat u lansuan zyrtarisht në treg në dhjetor të të njëjtit vit, ato vazhdojnë të jenë sot një nga produktet më revolucionare të Apple me gjithë respektin e duhur për iPhone.

AirPods vazhdojnë të korrin shifra spektakolare të shitjeve dhe sipas analistit të njohur Ming-Chi Kuo i KGI Securities, këto kufje do të arrijnë shifra më të larta të shitjeve gjatë gjithë vitit të ardhshëm 2018.

Dhe kjo është kaq e lehtë të lidhësh këto kufje me Mac, Apple Watch, iPod ose iPhone, se është e pamundur ta bësh gabim. Përveç madhësisë së tij, sistemi që ata kanë për karikim dhe vetë kutia e transportit shton baterinë e vet për të rimbushur kufjet nëse është e nevojshme, e bëjnë këtë produkt një shitës më të mirë të vërtetë. Njoftimi i Apple në faqen e saj të internetit shpjegon në një mënyrë të thjeshtë dhe të përmbledhur se çfarë mund të bëni me këto kufje:

Ju i nxirrni nga kutia dhe ata tashmë punojnë me të gjitha pajisjet tuaja. Ju i vishni ato dhe ata fillojnë të luajnë menjëherë. Ju flisni dhe zëri juaj dëgjohet qartë. Kështu janë AirPods: thjeshtësia dhe teknologjia e bashkuar në kufje që janë magji e pastër

Nga e gjithë kjo na mbetet fraza: «thjeshtësia dhe teknologjia e bashkuar në kufje» diçka që është vërtet e vërtetë dhe që me siguri do ta arrini me disa përmirësime pëlqejnë më shumë se të jetë e mundur karikimi pa tel nga kutia të kufjeve, në një tjetër sukses të shifrave në 2018-ën, siç parashikohet edhe nga analisti, Kuo.

Problemi kryesor me këto AirPods ishte gjithmonë disponueshmëria, tani Me stokun më të stabilizuar mund të themi se ky vit ka qenë vërtet i mirë për sa i përket shitjeve Dhe nëse parashikimet e Kuo nuk dështojnë, do të flitet për 26 dhe 28 milion njësi për vitin 2018. Ne do të shohim nëse ai është i saktë apo jo në fund të vitit të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)