AirPods do të ketë konkurrencë të ashpër në 2019

AirPods origjinale të mollës Gjithçka duket se tregon këtë 2019 do të jetë një vit i konsolidimit për kufjet inteligjente, si AirPods. Megjithëse inovacionet teknologjike të AirPods kënaqën shumë përdorues, përmirësimet e vazhdueshme që do të arrijnë në një vend të tregut që ka ende një rrugë të gjatë për të bërë, ne do të duhet të konkurrenca nga këto pajisje është e rëndësishme në 2019.

A raund intensiv i inovacioneve për muajt e ardhshëm. Kjo mund të jetë një nga arsyet pse Apple nuk lëshon versionin e dytë të AirPods, në mënyrë që konkurrenca të mos lëshojë menjëherë një kufje inteligjente me më shumë karakteristika. Isshtë një lojë e vërtetë e pokerit. 

Për Apple, AirPods është një nga produktet më të suksesshme. Për ta bërë këtë, ju doni të përfshini në mënyrë të përkryer kufjet me mjedisin e Ekosistemi i mollës. Këtë javë, kolegu ynë Francisco na shkruajti në lidhje me lajmet e AirPods të ardhshëm, sipas analistit Kuo. Nga ana tjetër, ai na tregoi për rëndësinë e AirPods në ekosistemin Apple.

Ne besojmë se AirPods janë më shumë sesa kufje për Apple dhe do të bëhen gjithnjë e më të rëndësishme në ekosistemin Apple për arsyet e mëposhtme: (1) Ato po rrisin kostot e ndërrimit për përdoruesit e Android nga ekosistemi iOS. (2) Kjo është një pajisje e rëndësishme për shërbimet AI / ndihmës zëri sepse mund ta aktivizoni lehtësisht asistentin e zërit. (3) Veshi është një zonë e përsosur e zbulimit për të zbuluar të dhëna të ndryshme shëndetësore. Mund të integrohet me Apple Watch për të ofruar menaxhim më të mirë shëndetësor në të ardhmen.

AirPods të humbur si t'i gjeni Në lidhje me çështjet e shëndetësor, Këtë javë kemi njohur një patentë të Apple në lidhje me AirPods, ku ka një pajisje me të sensorë të shumtë, për të monitoruar rrahjet e zemrës dhe temperaturën e trupit.

Për Apple, Apple Watch dhe AirPods mund të jenë një zëvendësues i përsosur për rënien e shitjeve të iPhone. Apple i di numrat: vetëm 5% e përdoruesve të Apple kanë AirPod, përkundrazi, ka më shumë se një miliard përdorues të iPhone në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.