AirPods mund të ketë audio pa humbje me një azhurnim sipas Prosser

AirPods Pro

Disa ditë më parë, Apple njoftoi funksionalitet i ri i Apple Music. Audio pa humbje dhe cilësi e rritur Hi-Fi. Kjo e bën atë të ecë në treg me një avantazh të lehtë krahasuar me konkurrentët e tij. Sidoqoftë, ajo që dukej si një lajm i mirë u shndërrua në një bombë sepse AirPods nuk mund të përfitonte nga disa prej këtyre veçorive dhe do t'u duheshin kabllo për ta bërë këtë. Diçka e palogjikshme. Sidoqoftë thashethemet e reja janë se do të jetë e mundur përmes një azhurnimi.

Ka shpresë për përdoruesit e pakënaqur të AirPods që opsioni i ri audio pa humbje i Apple Music nuk do të funksionojë në kufjet e tyre pa tel. Analisti i specializuar në Apple, Jon Prosser ka deklaruar se Apple do të paraqesë një azhurnim softuer që do të lejojë kufjet të riprodhohen të arrijnë atë funksionalitet.

Prosser tha se kufizimi ishte për shkak të Bluetooth. Dhe se ky kufizim është gati të hiqet. "Më kanë thënë që me një azhurnim të thjeshtë në çdo kohë, Apple po punon për të lejuar AirPods të punojnë në AirPlay", tha analisti. Me AirPlay, pajisja juaj do të përdorte Bluetooth për të zbuluar AirPods si pajisje, por pasi të lidhet, do të krijonte një lidhje Wi-Fi personal për të transmetuar audion midis pajisjeve. Dhe, bum, ashtu si ajo, AirPods janë kufjet e para pa tel që transmetojnë audio pa humbje.

Bashkëpunëtor i Prosser Ajo nuk tha se cilat modele AirPods do të mbështesin AirPlay pas azhurnimit. Asnjë nuk është një datë e mundshme e lëshimit për azhurnimin. Por Apple ka në plan të prezantojë opsionin pa humbje në Apple Music duke filluar në qershor 2021. Pra, në çdo kohë pas kësaj date.

Ne do të shohim nëse ato që ai thotë mund të jenë të vërteta. Sepse duhet ta kemi parasysh këtë Wi-Fi konsumon shumë më shumë bateri, potencialisht duke zvogëluar kohën ndërmjet tarifave në një sasi jashtëzakonisht të shkurtër. Gjë që do të shkurtonte kohëzgjatjen e përdorimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.