AirPods Pro do të përputhet me AirPods 2 në dërgesa, më vonë këtë vit

AirPods Pro

Disa muaj pasi Apple lançoi edicionin e dytë të AirPods, ajo lançoi ato që, për momentin, janë kufjet më të larta të kompanisë. AirPods Pro ishin një freskim i jashtëm dhe i brendshëm për një kufje të re që mburrej mbi të gjitha me tiparin e anulimit të zhurmës. Këto kufje me çmim më të lartë se modeli paraardhës, ka më shumë gjasa që të përputhen me dërgesat me atë model më vonë këtë vit.

AirPods Pro

Në tetor 2019, Apple vendosi se ishte koha më e mirë për të lançuar një model të ri të kufjeve që anulojnë zhurmën. Disa risi u lëshuan me AirPods Pro. Sistemi i jastëkut, mënyra se si ata ndërvepronin me kufjet, i bëri ata shumë të ndryshëm nga AirPods. Edhe Tim Cook tha se ky model nuk po vinte për të zëvendësuar AirPods, por për t'i plotësuar ato.

Një vit më vonë dhe në mes të një pandemie globale, duket se modeli Pro do të jetë në gjendje të përputhet me modelin AirPods 2 në dërgesa, pa mbiemër. Nëse gjithçka shkon ashtu siç përcaktohet nga parashikimet dhe ekspertët pohojnë, deri në fund të vitit shifrat do të barazohen. Siç kemi thënë, ato u lançuan shtatë muaj para Pro, kështu që përcaktimi se ata do të jenë të njëjtë në shifrat e transportit tregon shumë për modelin Pro dhe pranimin e tij nga publiku i gjerë dhe veçanërisht nga më entuziastët e Apple.

Për momentin nuk duhet të presim lansimin e kufjeve të reja nga Apple. As edhe supraauralë kaq të përfolur të nivelit të lartë. Estimatedshtë vlerësuar se versioni i tretë i AirPods nuk do të dalë në treg deri në mes të vitit 2021 dhe deri në vitin 2022 pjesa e dytë e modelit Pro. Ne do të vazhdojmë siç jemi, duke shijuar cilësinë audio të këtyre modeleve dhe anulimin e hollë të zhurmës të modelit më të shtrenjtë të Apple (pa llogaritur Beats).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.