AirPods Pro kanë vonesë më të mirë se paraardhësit e tyre

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

AirPods Pro ka përmirësuar shumë kufjet wireless të Apple që ishin tashmë në treg. Jo vetëm për rezistencën ndaj ujit ose anulimin e zhurmës, nëse jo, është provuar gjithashtu se latente e Bluetooth është më mirë se vëllezërit e saj të vegjël.

Këto kufje vazhdojnë t'i nënshtrohen testeve të ndryshme sepse përdoruesit e tyre befasohen vazhdimisht nga përfitimet dhe cilësitë e tyre. Tani për tani dihet që Bluetooth-i i saj është gjëja më e mirë në treg.

Lagështia e AirPods Pro është pothuajse e papërfillshme

Muzikanti dhe zhvilluesi i softuerit Stepehen Coyle, ka analizuar vonesën që AirPods Pro mund të ketë kur luan tinguj ose muzikë. Kjo vonesë është ajo që ne e njohim si latente.

Latente, ose vonesë mund të jetë problem me tinguj që janë "të paparashikueshëm" të tilla si ato të iniciuara nga përdoruesi ose ato që mund të lindin në lojërat video.

Coyle ka matur vonesën duke përdorur dy programe të ndryshëm në të njëjtën kohë:

  1. Vetë tastiera iOS, ku përdoruesi mund të luajë çdo çelës në çdo kohë.
  2. Nje loje zhvilluar nga vete Coyle, i quajtur Prekni.

Pasi shpjegoi detajet teknikisht të rreptaPasi shpjegoi detajet teknikisht të rrepta se si janë kryer testet, të cilat ne do t'i injorojmë, sepse me të vërtetë çfarë ne kujdesemi për rezultatet.

E para AirPods lëshuar, rezultoi në një latente ose vonesë të 274msndërsa ato të brezi i dytë ofroi një rezultat më të ulët, 178ms. Sidomos në sajë të chio H1 të ri.

Gjëja e habitshme është se edhe të kesh të njëjtën çip, AirPods Pro dha një rezultat prej 144ms. Kështu që Apple ka goditur gozhdën në kokë me strukturën e brendshme të këtyre kufjeve të reja.

Si krahasim me modelet e tjera, mund ta themi atë Beats Studio 3 dha 250 milion si përgjigje, pothuajse si AirPods i gjeneratës së parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.