Sensori i dritës AirPods Pro, hapja e dyqanit Apple dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në Soy d eMac

Unë jam nga mac

Ne jemi afër fillimit të javës së parë të qershorit, konkretisht një ditë dhe kryefjala e këtij viti WWDC në të cilën kompania Cupertino do të paraqesë të gjitha lajmet e softuerit për pajisjet e saj, përfshirë macOS, po afrohet. Por për rasti kryesor i 22 qershorit Janë tre javë larg, kështu që ne jemi akoma të duruar.

Ndërsa ngjarja arrin, ne do të vazhdojmë me lajmet më të spikatura të kësaj jave në Unë jam nga Mac, i cili nuk është pak. Ndoshta ai që bëri më shumë bujë ishte lajmi për mundësinë e shikimit të një sensori të dritës në modelet e mëposhtme të AirPods Pro dhe hapjen e dyqaneve e firmës nëpër botë pas muajsh të mbyllur nga pandemia e koronavirusit. Qëndro me ne dhe shijo më të mirën e javës në I'm on Mac.

AirPods Pro iFixit

Lajmi i parë që duam të ndajmë me ju këtë të Diel është ai që i referohet mundësisë që Apple shton një sensor të dritës në AirPods Pro gjenerata tjeter. Kjo tani per tani eshte nje thashethem por ka potencial të materializohet.

Ne vazhdojmë me fillimin e version zyrtar i macOS për të gjithë përdoruesit e Mac, në këtë rast versioni 10.15.5. Në të gjejmë disa përmirësime interesante dhe disa probleme gjithashtu. Gjëja e rëndësishme është që ky version të jetë gati për tu instaluar kështu që mos e vononi instalimin e tij nëse nuk e keni bërë automatikisht për të përfituar nga lajmet.

Apple Store Sydney

Dyqanet e Apple janë rihapur këtë javë në shumë vende pas muajsh të mbyllur nga COVID-19 dhe kjo është arsyeja pse ky është një lajm i shkëlqyeshëm për të gjithë. Tani mbetet të shihet kur ata të vendit tonë dhe pjesa tjetër e bëjnë këtë, pasi ne ende kemi shumë të mbyllur.

Për të përfunduar një të re proces gjyqësor kundër Apple prej 2.600 milion nga një problem FaceTime. Logjikisht kjo proces gjyqësor do të ketë historinë e saj dhe është kompania Escobar Inc. e themeluar nga Roberto de Jesús Escobar Gaviria.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.