Një reklamë për AirPods triumfon në çmimet «Klubi i Drejtorit të Artit»

AirPods

Një reklamë për AirPods triumfon në gala çmimet e reklamave «Klubi i Drejtorit të Artit« Nuk ka asgjë të çuditshme në të. E vërteta është se kur bëhet fjalë për reklamat, Apple bën mjaft mirë. Ata janë të një cilësie të shkëlqyeshme. Ata kanë tendencë të ju lidhin për sekondat që zgjasin dhe ndonjëherë madje ndihen si pak.

Bëhet fjalë vetëm për para. Nëse punësoni krijues Më të famshmet në SH.B.A. në reklama dhe nuk kursejnë për buxhetin, gjëja më logjike është që ju të merrni disa reklama që janë vepra artistike autentike autentike dhe të përfundojnë duke u dhënë.

Reklama e vitit të kaluar AirPods nga Apple, me titull "Kërcej»Ka fituar nderime të larta në edicionin e 99-të të çmimeve reklamuese ADC (Klubi i Drejtorit të Artit). Ajo ka fituar çmimin "Më të Mirin e Disiplinës" së bashku me dy Çmime Gold Cube në art në kategoritë e videos dhe përmbajtjes së markës.

E lëshuar në qershor 2019, reklama paraqet një burrë të mërzitur që nxjerr AirPods e tij nga karikuesi i tyre pa tel dhe pastaj del për të kërcej nga objektet në rrugë që janë të fryra si trampolinë. Kenga "Unë Mësoj Disa Jazz Sot»Luan në sfond ndërsa kërcej nëpër qytet.

Kjo reklamë është krijuar nga TBWA-Laborator i Arteve Media, Partneri për një kohë të gjatë i reklamave të Apple. Uebfaqja e One Club ku shpallen çmimet ka një video prapa skenës që jep një ide se si është filmuar. E gjithë kërcimi fizik u bë në kamera me rekuizita të ndryshme, me një qytet të ndërtuar në një hangar aeroporti.

Më shumë përmbajtje vizuale nga Apple fitoi çmime të tjera në këtë gala. Reklamat e Apple AirPods Pro në Dyqanet e Apple në të gjithë botën fituan një Çmim Silver Cube, tema e hapjes për "Tregimi i mëngjesit»Fitua një çmim Cubey prej bronzi dhe videoja«Përleshje bore»Fitoi një çmim Cube Bronze.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.