Java e AirPods, thashethemet e MacBook Pro, Catalina dhe më shumë. Më e mira e javës në SoydeMac

Unë jam nga mac

Pikërisht këtë javë kemi pasur një lajm të mirë në lidhje me produktet dhe softuerin e Apple. Përveç kësaj, kompania Cupertino njoftoi këtë javë rezultatet financiare me shifra shumë të mira dhe lëshoi ​​të Premten e kaluar të saj Apple TV + shërbim video streaming për përdoruesit.

Pa dyshim, një javë me të vërtetë e plotë për të përfunduar muajin tetor në këmbën e djathtë dhe për të filluar nëntorin vërtet të fortë. Tani mbetet të shihet se çfarë lajmi janë në gjendje të shtojnë këtë muaj për sa i përket produkteve dhe programeve, pa dyshim shiriti është i lartë.

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

Ne filluam pasi nuk mund të jetë ndryshe me të lançimi i AirPods Pro të ri Apple dhe është që bujë e ngritur nga këto kufje pa tel ishte e madhe dhe nganjëherë edhe e rëndë, kështu që është më mirë që ata zyrtarisht t'i lëshojnë ato dhe t'i japin fund thashethemeve. Po, anulimi i zhurmës dhe pjesa tjetër e specifikimeve të përfolura u përmbushën.

Këngët e vitit me HomePod dhe azhurnimin e tij. Dhe nuk mund të harrojmë gabimin e madh të bërë nga Apple me fillimin e versionit të ri për HomePod, i cili i la altoparlantët të papërdorshëm dhe kishin nevojë të kalonin nëpër Apple SAT zyrtar ... Edhe kompania tërhoqi azhurnimin për të mos shkaktuar më shumë probleme orë më vonë. Tani ekziston një version zyrtar që zgjidh problemin por ata që preken nuk janë ende në gjendje të përdorin altoparlantët e tyre.

Ne vazhdojmë me lajmet në lidhje me azhurnimet dhe në këtë rast atë të Mac-ve, të cilat arritën në version 10.15.1 dhe se ka vetëm zgjidhje për gabimet e versionit të mëparshëm. Në këtë rast nuk janë parë probleme dhe pak nga pak versionet macOS Catalina stabilizojnë sistemin.

Thashethemet për MacBook Pro 16 inç vazhdojnë dhe një fotografi vlen një mijë fjalë. Në këtë rast një imazh në MacOS Catalina tregon se çfarë mund të jetë MacBook Pro i ri 16 inç me disa ndryshime nga modeli aktual 15 inç. Ky ekip është afër nisjes por duhet të vazhdojmë të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Susy dijo

  Pas instalimit të Catalina në librin tim të ajrit 2015, fillova të vërej të gjitha këto probleme me hapësirën. Për të filluar, unë do të them se nuk jam ekspert, përkundrazi, një përdorues më shumë. Përditësimi i parë më dha probleme dhe përsëri lirova hapësirë, nuk dija çfarë të fshija pasi ruaj pothuajse gjithçka në "re". Azhurnimi i tretë, do të korrigjoja të metat, nuk më kërkoi të liroja hapësirë, por më la përgjysmë. Sapo filloi instalimi, sistemi operativ u ngarkua dhe për disa ditë kam pasur laptopin në duart e ekspertëve. Bleva një kompjuter desktop dhe nuk guxoj ta instaloj atë sistem. A mendoni se mund të instalohet me arna, pa pasur nevojë të kaloni përsëri nëpër të gjitha ato vështirësi? Mendoj se nëse nuk pres softuerin tjetër të disponueshëm dhe e injoroj këtë mut nga Apple.
  Falënderim

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Suzi e mire,

   versioni aktual është i qëndrueshëm, një çështje tjetër është që ju doni të azhurnoni tani ose të prisni pak derisa të lëshohen versionet e reja. Në çdo rast, çështja e hapësirës është normale në kompjuterët e vjetër që nuk janë "fshirë" kurrë, ju nuk jeni i vetmi që ndodh.

   Versioni tjetër i Catalina do të jetë shumë më i qëndrueshëm se ai aktual, zakonisht është diçka e zakonshme në Apple OS.

   Përshëndetje!