AirServer azhurnohet me mundësinë e regjistrimit të asaj që ndodh në ekran

ajror 5-0

Për disa kohë tani isha duke kërkuar një program që do të më lejonte të kopjoja ekranin e iPhone ose iPad tim në Mac me ndërveprim në kohë reale për të treguar miqve të disa aspekteve të sistemit ose thjesht të shikoja një film të relaksuar para ekran që do të ishte shkarkuar në iPad për shembull. Në fillim vura re Reflektor, një program me karakteristika të ngjashme me AirServer por që nuk më bindi për shkak të çmimit të tij dhe paaftësisë së tij për të shfaqur rezolucionin e duhur edhe pse versioni aktual është më i optimizuar

Ishte atëherë që unë vendosa patjetër AirServer si programin e paracaktuar për këtë detyrë, pasi më lejoi gjithashtu ta përdorja për një çmim të ngjashëm. instalimi në 5 Mac të ndryshëm.

Tani në azhurnimin e tij të fundit ajo ka përfshirë mbështetjen në mënyrë që të mund të regjistroni gjithçka që ndodh në ekranin e iPhone ose iPad tuaj dhe të jeni në gjendje ta ruani atë me formatin H.264 / ACC në Mac tuaj, ose për të qenë në gjendje të tregoni më vonë disa veçori e veçantë në ekran të plotë ose si një tutorial për të qenë në gjendje ta vendosni atë më vonë në blogun tuaj ose kudo që keni nevojë ta keni.

ajror 5-1

Kjo, siç e thashë tashmë, është mjaft e dobishme edhe pse nuk mendoni se nuk përjashtohet nga kufizimet dhe kjo është që aplikacione të tilla si Yomvi ose të tjerët që mund të përdorin vizualizimin e Përmbajtje e mbrojtur nga DRM nuk do të jetë e mundur t'i shikoni ato përmes këtij programi. Edhe me gjithçka, mendoj se është opsioni më i mirë për t'u marrë parasysh kur bëhet fjalë për të qenë në gjendje të përdorim më gjerë pajisjet tona iOS pa pasur nevojë të ecim me një TV Apple dhe një televizion të dedikuar për këtë detyrë.

Më shumë informacion - Reflektori vepron si pasqyrë e iPhone ose iPad në Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Manuel dijo

  Nuk e di pse komentohet, nëse më vonë komentohet dhe nuk përgjigjet.
  Gjithsesi