Brenda AirTags, shpërndarja iMac dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Edhe një javë duam të ndajmë me të gjithë ju disa nga lajmet më të spikatura për Unë jam nga Mac. Kjo javë sigurisht ka qenë mjaft e ngarkuar dhe kemi pasur mjaft ndryshime, përfshirë një version të ri të sistemit operativ macOS dhe pjesa tjetër e sistemeve operative të Apple. Ashtu si pjesa tjetër e të dielave është një kënaqësi për ne ndajnë disa nga këto momente kryesore në rast se do të neglizhoheni.

Nga faqja e internetit iFixit Ata gjithmonë na kanë treguar diçka që nuk është e lehtë për t'u parë, brendësia e pajisjeve Apple dhe markave të tjera. Në këtë rast ajo që ata na tregojnë është AirTag i ri nga Apple, ky lokator i vogël i objekteve që po ju jep shumë për të folur në mesin e përdoruesve të Apple.

iMac

Të gjitha lajmet e theksuara këtë javë kanë qenë padyshim të gjëra kohën e dorëzimit të pajisjeve të reja Apple, përfshirë iMac-in tonë të dashur. Në këtë rast Të gjitha-në-ato të Apple po zgjasin kohën e dorëzimit në pikat që nuk janë parë më parë, dhe kjo logjikisht nuk është e mirë për përdoruesit dhe as për kompaninë.

Epo nëse shkojmë në fillim të fundit Versioni i disponueshëm macOS Big Sur 11.3.1 është tashmë në duart e përdoruesve dhe në këtë rast korrigjon një problem të rëndësishëm të sigurisë kështu që duhet të azhurnoni Mac tuaj sa më shpejt të jetë e mundur nëse nuk e keni bërë tashmë.

Tim Cook

L parashikimet e shitjeve në lidhje me Apple iMac të ri janë me të vërtetë të mirë dhe madje disa analistët thonë se ata do të shesin markat e tjera duke ofruar kompjuterë gjithçka në një të ngjashëm me iMac. Personalisht duke folur mund të them që ju vendosni gjithçka në një që ata tejkalojnë iMac në grupin e pajisjeve / softuerëve, por sigurisht që kjo varet shumë nga përdorimi dhe faktorë të tjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.