Aeriali azhurnohet duke shtuar funksione të reja

Apple TV na ofron një seri sfondesh spektakolare video, disa sfonde që ato na tregojnë vende të bukura nga pamja e një shpendi. Me çdo azhurnim të ri të tvOS, djemtë nga Cupertino shtojnë video të reja, video që shpejt më vonë janë gjithashtu të disponueshme përmes aplikacionit Aerial.

Aerial është një aplikacion i krijuar për Mac, me të cilin mund të shijojmë sfondet e Apple TV në kompjuterin tonë në një mënyrë të rehatshme dhe të thjeshtë. Aeriali sapo është azhurnuar duke shtuar funksione të reja në mënyrë që, bazuar në vendndodhjen tonë, perëndimi i diellit ose lindja e diellit të tregohet më saktësisht. Por kjo nuk është e vetmja risi që na ofron Aerial.

Lajme të tjera që na sjell ky azhurnim, i gjejmë në mundësinë e shkëlqimin e kontrollit për ta zbutur sa kalon koha dhe luan. Risia e fundit gjendet në mundësinë e të qenit në gjendje përcaktojnë kufijtë ku shfaqen përshkrimet e vendeve të shfaqura.

Çfarë ka të re në azhurnimin Aerial për Mac

  • Modalitetet e reja të llogaritjes së perëndimit të diellit / muzgut / agimit nga koordinatat, Aerial mund të mbledhë vendndodhjen tuaj duke përdorur shërbimin e vendndodhjes së Mac-ut tuaj. Ai përfshin mënyra të shumta llogaritëse në mënyrë që perëndimi i diellit të përshtatet më mirë me nevojat e secilit.
  • Kontrolloni shkëlqimin, Aerial mund të zbehë në mënyrë progresive shkëlqimin e ekranit tuaj kur luani. Përfshin mundësi shtesë që aktivizohen vetëm natën ose në bateri.
  • Shtuar një mundësi për të përcaktuar kufijtë e kufirit ku duhet të shfaqen përshkrimet, ndryshoi vlerën e paracaktuar për diçka më të ndjeshme.

Aerial është në dispozicion për shkarkim përmes GitHub si plotësisht falas përmes kësaj lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.