MacBook Air tjetër, me ngjyra të ndryshme si iMac i ri

përshëndetje

Nëse ju pëlqyen ngjyrat e iMac të ri, pse të mos e ekstrapoloni atë në modelet e tjera? Kjo është ajo që duhet të ketë menduar John Prosser, i cili ka ndërmarrë të përmendë MacBook Air tjetër që Apple lëshon në treg, ato do të vijnë në ngjyra të ndryshme. Në këtë mënyrë do të kemi një zgjedhje për të qenë në gjendje të jemi në modë. Nga Apple Watch tek iMac, përmes iPhone. Të gjitha me të njëjtën ngjyrë.

Jon Prosser, analisti i Apple që zakonisht bën disa parashikime bazuar në burime anonime, ka hedhur bombën në kanalin e tij në YouTube që Apple ka përgatitur për të ardhmen e afërt një gamë të re të MacBook Air me çipin e ri M2 dhe me ngjyra të ndryshme. E gjithë kjo bazohet në faktin se burimi ju ka thënë se ata tashmë kanë parë disa blu MacBook Airs dhe kjo çon në mendimin se do të ketë më shumë ngjyra. Në imazhin dhe ngjashmërinë e iMac-it të ri 24-inç të prezantuar më 20 Prill.

Thashethemet për azhurnimin e MacBook Air, deri më tani janë të pakta, por ato që ekzistojnë bazohen në faktin se prezantimi nuk do të ndodhte deri në gjysmën e dytë të këtij 2021. Kështu që të paktën ata e pohojnë atë nga Bloomberg (Mark Gurman) apo edhe Ming-Chi Kuo i cili pohon se edhe këto modele të reja do të vijnë me një ekran miniLED.

Si gjithmonë kur flasim për thashetheme dhe jo aq precize sa kjo, në të cilën nuk na ofrohen më shumë të dhëna apo edhe data, do të duhet të presim le të kalojnë ditët dhe le të shohim se si ato thashetheme forcohen ose hollohen. Nuk është një mundësi e egër. Në fakt mendoj se ideja për të lançuar iMac me ngjyra ishte më e largët dhe atje i kemi. Nëse këto pranohen mirë (siç duket se janë), ne do të kemi laptopë shumëngjyrësh, pa hezitim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.