Aerial na ofron ekranet e mrekullueshme të tvOS, për t'i parë ato në Mac

Që nga versioni i parë i tvOS, ne kemi qenë gjithmonë entuziastë për mbrojtësit e mrekullueshëm të ekraneve që përdor Apple TV-ja jonë kur shkon të flejë. Më e famshmja prej tyre është pamja e tokës nga një satelit. rezolucion i lartë deri në 4k, bën që imazhet e transmetuara nga një TV Apple të dallohen, për origjinalitetin dhe spektakolaritetin e saj.

Tani, falë firmës Aerial, ne mund t'i shijojmë këto mrekulli, në ekranin e Mac-ut tonë. Edhe nëse Mac-u ynë ka një ekran retine, ne mund ta shohim atë në rezolucion 4k. Nga sot ne mund të qasemi në këtë version plotësisht të optimizuar për Mac.Gjithashtu, versioni i shkarkuar i Aerial, ju lejon të zbatoni këto imazhe ose të punoni në to. Për shembull, ne mundemi shtoni tekst në imazhe nëse duam të tregojmë të dhëna nga imazhi, siç janë emri ose karakteristikat e imazhit që po shohim, në mënyrë që shikuesi të kuptojë se çfarë po sheh.

Nga ana tjetër, Aerial po hidhet në trenin e imazheve dinamike. Në këtë rast, ne mund të zgjedhim skena që ndryshojnë gjatë ditës, nga skena e ditës në natë dhe anasjelltas. Shfaqja e njërit ose tjetrit ka të bëjë me konfigurimin e orës në pjesën e globit që jemi, ashtu si opsioni Ndërrimi i natës MacOS.

Aerial azhurnon imazhe nga serverat e Apple, prandaj azhurnohet vetëm me shtesat më të fundit nga kompania. Nëse përdorni Mac tuaj shpesh, jashtë rrjeteve Wi-Fi, ju rekomandojmë që të keni aktivizoni funksionin jashtë linje, në mënyrë që imazhet të shkarkohen në përmbajtje lokale, pa pasur nevojë të shkarkoni imazhin në çdo kohë.

Pjesa negative e këtij veprimi janë pamjet 4k. Në atë rast, ne duhet të kemi hapësirë ​​për të paktën 20 GB. Këto video në rezolucion të lartë, janë të koduara në H265 / HEVC, dhe për këtë ju duhet të keni macOS High Sierra e tutje, i cili është versioni që pranon këto kodekë.

Mund ta shkarkoni Aerial në faqen e internetit të GitHub, kështu që falas, Në tjetrën Lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xavier dijo

  Ju tashmë keni folur për këtë temë, ju mungon krijimtaria ...

  https://www.soydemac.com/como-instalar-el-salvapantallas-aerial-del-apple-tv-4-en-tu-mac/