Apple Developer Academy do të pushtojë Ndërtesën e Parë Kombëtare të Detroit

Detroit

Nëse një gjë ka mollë, janë para, shumë para. Tani sapo kemi mësuar se ai do të zërë dy kate të tëra një prej ndërtesave më ikonike të Detroit për të ngritur një akademi zhvilluesish.

Kjo akademi është pjesë e «Iniciativat për Barazinë Raciale dhe Drejtësinë»Ajo Apple nisi vitin e kaluar për të ndihmuar barazinë racore dhe kundër diskriminimit racor, me një investim prej njëqind milion dollarësh. Bravo per Apple.

Më vonë këtë vit, Apple dhe Universiteti i Miçiganit ata do të hapin Akademinë e tyre të re Detroit Developer. Do të vendoset në një ndërtesë emblematike në qendër të qytetit. Qëllimi i tij është të ndihmojë zhvilluesit e ardhshëm zezakë në qytet, të cilëve u mungojnë burimet për të studiuar dhe trajnuar si programues.

Do të instalohet në Ndërtesa e Parë Kombëtare nga Detroit. Do të ketë një sipërfaqe prej 3.500 metra katrorë. Do të zërë katet e dyta dhe të treta të ndërtesës. Këto janë të dhënat që paraqiten në kërkesën për lejen e ndërtimit të paraqitur në Këshillin e Qytetit dhe licencën e dhënë për kompaninë e ndërtimit Crain´s.

Në fillim të vitit, Apple tashmë shpalli këtë projekt. Në një njoftim për shtyp, ai vuri në dukje se kompania po hapte Akademinë e saj të Zhvilluesve të Apple në Detroit, akademia e parë e këtij lloji në Detroit të SH.B.A.-së ka një komunitet të gjallë të sipërmarrësve dhe zhvilluesve zezakë, me më shumë se 50.000 biznese në pronësi të sipërmarrësve me ngjyrë, sipas të dhënave të Regjistrimit të SH.B.A.-së.

Akademia synon të ndihmojë sipërmarrësit, krijuesit dhe programuesit e rinj zezakë duke i ndihmuar ata të kultivojnë aftësitë e nevojshme për të punuar në ekonominë e aplikacioneve iOS me rritje të shpejtë. Në bashkëpunim me Michigan State University, the Apple Developer Academy Ata do të jenë të hapur për të gjithë studentët e Detroit, pavarësisht nga formimi i tyre akademik ose nëse kanë ndonjë përvojë të mëparshme të kodimit.

Kjo akademi është pjesë e projektit "Drejtësia e Apple dhe Nisma Raciale e Barazisë" që filloi vitin e kaluar, dhe tani është kemi komentuar në kohën e tij. Apple ka destinuar 100 millones dollarë për të financuar programin e ndihmës në fjalë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.