Si të aktivizoni funksionin Foto në fotografi në YouTube me macOS Sierra

youtube

Më 20 shtator, Apple lëshoi ​​versionin përfundimtar të macOS Sierra, një version i ri i sistemit operativ, risia e parë e të cilit gjendet në emër, kaluar nga OS X në macOS, për t'iu përshtatur nomenklaturës që Apple përdor aktualisht në sistemet e saj operative. Një tjetër risi e rëndësishme që macOS na ka sjellë është mundësia e përdorimit të Siri në desktopin e Mac-it tonë, një funksion i parashikuar shumë nga shumë dhe që na ofron mundësi të reja për të kërkuar në internet dhe për të bashkëvepruar me Mac-in tonë. Një tjetër funksion që ka ardhur gjithashtu nga dora e macOS Sierra është funksioni Picture in Picture, i njohur gjithashtu si PIP, i cili ju lejon për të vendosur një video në internet në një dritare lundruese.

Ky funksion është ideal nëse duam të marrim shënime në një video ndërsa ajo po luan ose nëse duam të shikojmë video muzikore ndërsa këshillohemi me llogarinë tonë në Facebook ose Twitter. Por sigurisht që është gjithmonë përdoruesi i fundit që i jep ndërmarrjes që i përshtatet më mirë nevojave të tyre. Unë ju avancoj, se për Netflix nuk ia vlen, Ne nuk e dimë arsyen, por nuk ka asnjë mënyrë për të vendosur dritaren e riprodhimit Netflix në një dritare lundruese përmes ndonjë shfletuesi. Turp.

Aktivizo figurën në figurë në macOS Sierra

Ndryshe nga funksionet e tjera që aktivizohen më lehtë, nëse duam të aktivizojmë këtë mënyrë prodhimi, duhet të ndjekim hapat e mëposhtëm:

aktivizo-pikutre-në-fotografi-funksion-në-makos-siera

  • Pasi të kemi vendosur në videon që duam të shohim, ne e drejtojmë miun tek ajo dhe mbajmë butonin CMD dhe pastaj kliko dy herë në video me butonin e djathtë.
  • Pastaj do të shfaqet një menu me mundësi të ndryshme. Ne zgjedhim Aktivizoni figurën në figurë. Videoja do të shfaqet në një dritare lundruese.
  • Tani ne vetëm duhet të minimizoni skedën e lojës Safari në mënyrë që ata të mund të rrotullohen nëpër tavolina dhe video të vazhdojë të luajë në një dritare lundruese.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.