Alicia Keys, Elton John, Britney Spears ndër të tjera do të interpretojnë në Apple Music London Festival

mollë-muzikë-festival-2016

Në fillim të kësaj jave Apple njoftoi datat e edicionit të dhjetë të Festivalit të Muzikës Apple, i quajtur më parë iTunes Festival por i cili që nga viti i kaluar u riemërua për ta adaptuar atë në platformën e re të transmetimit të muzikës të kompanisë me bazë në Cupertino. Edhe pse ditën kur ai njoftoi datat, nga 18 deri më 30 shtator, Apple nuk konfirmoi se cilët do të ishin artistët e ftuar, të ftuarit e parë sapo janë bërë publike. Ky njoftim u bë nga Julie Adenuga përmes programit zanor të Londrës që mund të dëgjohet në Beats 1.

Për momentin artistët e konfirmuar zyrtarisht nga Apple janë: Alicia Keys, Bastille, Britney Spears, Calvin Harris, Chance The Rapper, Elton John, Michael Bublé, OneRepublic, Robbie Williams dhe 1975 vjetori i Festivalit të Titullit 10. Gjatë kremtimit të Festivalit të Muzikës Apple në Londër, i cili do të mbahet në Roundhouse legjendare, përdoruesit do të jenë në gjendje të shijojnë listat e dëgjimit të krijuara për këtë ngjarje, përveç se të shijojnë intervistat dhe prapaskenat.

10 netët në të cilat do të mbahen koncertet e planifikuara, mund të ndiqet drejtpërdrejt përmes Apple Music në më shumë se 100 vende ku platforma muzikore streaming e Apple është aktualisht e disponueshme përmes iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC, Apple TV dhe pajisjet Android me aplikacionin përkatës të instaluar.

Beats 1 do të bëjë lotari ditë para çdo koncerti bileta të ndryshme në mënyrë që dashamirët dhe përdoruesit e Apple Music të mund të marrin pjesë në ndonjë nga koncertet plotësisht falas. Apple aktualisht ka pak më shumë se 15 milion abonentë në shërbimin e saj muzikor streaming Apple Music. Ndërsa të dhënat që Spotify njoftoi në janar na zbuluan se në atë kohë kishte 30 milion pajtimtarë pagues, një numër tani, kur të kenë kaluar 8 muaj, duhet të jetë rritur në një mënyrë të ngjashme me atë të Apple Music


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.