Alternativa më e mirë për tastierën e re iPad Pro 2020

Alternativa e Logitech për tastierën e re iPad Pro 2020

Dje mësuam se Apple do të nisë një iPad Pro i ri më i fuqishëm, me kamera të reja dhe karakteristika të tjera të vlefshme. Por risia më e madhe e këtij iPad është tastiera që mund të blihet veçmas. Do të ketë një çmim pak të lartë, por duhet ta dini këtë Logitech ka një tastierë të ngjashme me një çmim dukshëm më të ulët.

Një tastierë e re Magjike që është përgjigjja e Apple ndaj lutjeve të shumë përdoruesve që kërkuan një rinovim dhe më shumë funksionalitete të këtij aksesori. Jo gjithmonë më e mira është ajo që bën Apple, Logitech është një markë me një reputacion shumë të mirë dhe kjo ajo gjithashtu bën mrekulli.

Tastiera Logitech për iPad është alternativa më e mirë dhe me një çmim shumë më të ulët se iPad Pro i ri

Logitech Touch Combo Isshtë një tastierë që mbron gjithashtu iPad në një mënyrë integrale. Ajo përmban çelësa të ndriçuar me të vërtetë dhe një trackpad të integruar. Unë e përkëdhel atë si aksesorin e ri të Apple. Dallimi është në çmim, një ndryshim thelbësor.

Tastiera iPad Pro

Nuk është e vetmja dobësi e tastierës së re të Apple për iPad. Ai do të jetë i pajtueshëm vetëm me iPad Pro të 2018 dhe 2020 dhe me një çmim prej 349 € për 11 "dhe 399 për 12,9". Logitech Touch Combo do të kushtojë rreth 150 € dhe do të jetë i pajtueshëm me modelet e vjetra të iPad-it.

Konkretisht, do të jetë e vlefshme për brezin e 7-të iPad, iPad Air më të fundit (gjenerata e tretë) dhe iPad Pro 10,5 inç. Problemi është se ne nuk e dimë kur do të jetë në dispozicion. Në Faqja zyrtare e Logitech nuk është specifikuar data e lëshimit.

Më e mira nga të gjitha është që ne mund ta blejmë këtë tastierë të re edhe për shitje përmes Uebfaqja zyrtare e Apple, kështu do të ketë mundësi për ta përvetësuar atë.

Ne do të jemi në pritje të datës së lëshimit për shitje dhe Ne do t'ua komunikojmë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.