Deexme, një alternativë për menaxhimin e kontakteve

Sot, unë prezantoj një nga alternativat më të mira për të cilat jam përpjekur menaxhoni kontaktet e librit telefonik në një mënyrë të thjeshtë dhe komode, duke na lejuar gjithashtu që ta mbajmë axhendën plotësisht të azhurnuar. Kërkesa quhet Deexme, me origjinë 100% Spanjolle dhe në dispozicion për iOS dhe Android. Edhe pse këtu, siç mund ta keni menduar, ne do të paraqesim versionin për të iPhone. Para së gjithash, ky aplikacion do të eleminojë kontaktet e kopjuara, ato në të cilat për të njëjtin person, keni pasur dy (ose më shumë) kontaktet ku njëri është numri i telefonit dhe tjetri përmban vetëm postën elektronike. Deexme automatikisht zbulon dhe bashkon kontaktet e kopjuara.

Si funksionon kjo gjë?

Operacioni është mjaft i thjeshtë. Kur regjistroheni duhet të futni numrin e telefonit, adresën, postën elektronike dhe një listë të madhe të rrjeteve sociale. Nga ai moment a skedar në rrjetin Deexme me të gjitha të dhënat tuaja, kështu që, kur një kontakt tjetër që ka të njëjtën aplikacion Sinkronizoni Deexme me kontaktet tuaja në iPhone, ai do të zbulojë që tashmë keni një profil Deexme dhe se keni regjistruar të gjitha të dhënat e mësipërme, kështu që Ju mund të përdorni skedarin tuaj personal dhe të shihni, menjëherë, profilin tuaj në Facebook, Twitter, numrin tuaj të telefonit dhe çdo të dhënë tjetër që keni regjistruar në profilin tuaj.

Në lidhje me sa më sipër dhe thënë kështu, duket se sapo të regjistroheni, të gjithë do të kenë qasje në të gjitha të dhënat tuaja personale me një shikim të vetëm, por NO. Për më tepër, asgjë nuk mund të jetë larg së vërtetës. Avantazhi është se ju mund të krijoni pllaka të ndryshme, me të dhëna të ndryshme në secilën prej tyre. Për shembull mund të krijoni një skedar "Sociale" ku mund të shihni Facebook, Instagram, Twitter ose ndonjë rrjet tjetër social "Personale" por më pas, dhe pa e ndikuar atë, do të jeni në gjendje të krijoni një tjetër "Punë" në të cilën tregohet vetëm numri juaj i telefonit, emaili i punës dhe pozicioni juaj në kompani, kështu që, në këtë mënyrë, kur pranoni një aplikim të shfaqet në Deexme e një personi tjetër, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni se cilat paketa informacioni ndahen me atë person. (Nëse ai person është shefi juaj, mbase nuk jeni të interesuar që ai të dijë marrëzitë që vendosni në Twitter ditën e parë, kështu që, përmes Deexme, mund të zgjidhni që ai të ketë qasje vetëm në profilin tuaj "Puna". E gjithë kjo, pa paragjykuar që mundeni zgjidhni manualisht dhe brenda secilës skedë, të dhënat dhe rrjetet që do të shfaqen dhe ato që nuk do të shfaqen, individualisht.

Deexme gjithashtu ka shërbime të tjera, siç janë përkujtesat e ditëlindjes, mundësia e bërjes së kopjeve rezervë në re, kodimi i informacionit duke përdorur kodet QR, i cili lejon që ato të skanohen nga një terminal tjetër dhe kontakti të shtohet direkt në agjendë Deexme. Ajo gjithashtu thekson saj dizajn, shumë i pastër dhe i zoti. 

Një menaxher efektiv për të gjitha kontaktet

Pra, nëse doni të keni një menaxher efektiv për axhendën tuaj dhe harroni të jeni çdo X herë duke azhurnuar kontaktet manualisht, Deexme Shtë një mundësi për t'u marrë parasysh për të kryer këto funksione automatikisht. Disavantazhi i vetëm, i cili në të njëjtën kohë ndan me aplikacione të tjera të këtij lloji, është se është e nevojshme që të shijoni të gjithë potencialin për të cilin është i aftë, është e nevojshme që të gjitha kontaktet të përdorin gjithashtu të njëjtin Aplikacion, kështu që nëse keni tashmë vendosi ta përdorë, Ndajeni me kontaktet tuaja! Sepse, ju gjithashtu do të ndihmoni një grup sipërmarrësish shtetas. 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pablo Madrid Rodriguez-Acosta dijo

    Aplikacion i shkëlqyeshëm !!!