Amazon nuk dëshiron ta lerë Apple Watch të shpëtojë

mollë-paguaj-orë

Edhe pse shitja e Apple Watch është konfirmuar tashmë për nëntë vende, midis të cilave Spanja nuk është gjetur, deri në 24 Prill, zhvilluesit e aplikacioneve për të vazhdojnë të punojnë copë-copë. Sot ne i bëjmë jehonë se gjigandi i shitjeve në internet, Amazon, Ai kurrë nuk ka dyshuar në potencialin e këtij produkti të ri dhe blerjet që mund të bëhen përmes tij me një aplikim të mirë.

Kjo është arsyeja pse fillon të qarkullojë në rrjet se zhvilluesit e aplikacioneve për Amazon mund të jenë duke përfunduar krijimin e një aplikacioni specifik për blerje për Apple Watch. Ne do të shohim muajin tjetër nëse ai aplikim është përfundimisht gati apo jo.

Shumë informacion tashmë po trajtohen në rrjet në lidhje me aplikacionin e pretenduar që Amazon do të përgatiste për miliona përdorues që blejnë njësinë e tyre Apple Watch Që nga 24 Prilli, ata mund të bëjnë blerje në sistemin e tyre sa më shpejt dhe më lehtë.

Funksionet-shëndetësore-për-shikimin-e-Apple-fshi-0

Ata të Amazon tashmë kanë një aplikacion për Android Wear dhe kjo është arsyeja pse ata me siguri do të kenë një homolog për orën Apple. Duket se Amazon nuk ka fshehur asgjë dhe ata kanë treguar se po punojnë që aplikimi i tyre të funksionojë në të gjitha sistemet, kështu që nëse marrim parasysh atë Apple Watch është ora e vetme që përdor një sistem tjetër, qoftë për këtë për të cilin ata po punojnë copë-copë.

Ajo që është e qartë është se kjo orë do të shitet si "churros" dhe kjo është arsyeja pse nëse Amazon është në gjendje të vë në qarkullim një aplikacion që lejon përdoruesit e saj të bëjnë blerje, ato do të rriten si shkumë nga vetë koncepti i orës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.