Amfetamina azhurnohet me një dizajn të ri dhe funksione të reja

Si brenda ashtu edhe jashtë Mac App Store ne mund të gjejmë aplikacione të ndryshme që na lejojnë t'i mbajmë gjithmonë pajisjet tona zgjuar, një funksion ideal për kur jemi duke kryer një detyrë dhe nuk duam që pajisjet tona të përfundojnë në pezullim, sepse sistemi nuk është në gjendje të zbulojë që pajisjet po funksionojnë.

Megjithëse nuk duhet të jetë kështu, kjo zakonisht ndodh kur po shkarkojmë një skedar të madh përmes shfletuesit tonë, kur përdorim pajisjet tona si servera filmash ... Midis të gjitha aplikacioneve që parandalojnë që pajisjet tona të bien në gjumë, mund të nxjerrim në pah më lart pothuajse të gjitha tek Amfetamina, një nga më të vjetrat në treg dhe është gjithashtu i disponueshëm në Mac App Store.

amfetaminat na lejon të konfigurojmë se si dhe kur duam që Mac-i ynë të vazhdojë të funksionojë. Për më tepër, kjo na lejon të vendosim një periudhë orësh ose minutash në të cilën ai kurrë nuk do të flejë ndërsa një nga aplikacionet që po përdorim po ekzekutohet. Ky aplikacion fantastik sapo është azhurnuar, azhurnimi na ofron si risinë kryesore një dizajn të ri dhe funksione të reja, një prej tyre me siguri që pritet shumë nga përdoruesit.

Një nga risitë gjendet brenda opsioneve Power Trigger, një mundësi që do të na kërkojë të përdorim adaptorin e energjisë nëse duam ta aktivizojmë atë funksion. Risitë e tjera që gjejmë në këtë azhurnim gjenden në opsionin që na lejon tregoni sekondat në menunë e kohës kur kemi vendosur kohën gjatë së cilës aplikacioni do të funksionojë.

Amfetamina është një aplikim krejtësisht falas që mund ta gjejmë në Mac App Store përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli, një aplikacion që derisa ta përdorni nuk e kuptoni potencialin e madh që na ofron.

Amfetamina (Lidhja e AppStore)
amfetaminatfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.