Analistët parashikojnë se javën e ardhshme do të kemi një rekord të ri tremujor të të ardhurave

Apple do të përmbushë pritjet tuaja të të ardhurave

 

Tashmë ishte shpallur. Apple ishte në rrugën e saj për t'u bërë një nga kompanitë më pjellore në kohët e fundit. Alreadyshtë bërë tashmë kompania dy trilionë dhe megjithëse do të duhet pak kohë për t'u bërë një nga tre, është e vërtetë që do të vazhdojë të korrë të dhëna të të ardhurave. Analistët tani deklarojnë dhe parashikojnë që Apple do të regjistrojë një rritje të re të të ardhurave në tremujorin e fundit. Javën e ardhshme do të dalim nga dyshimet, por ato zakonisht nuk ngatërrohen për këto çështje.

Javën tjetër spret që Apple të postojë përsëri një tremujor rekord me të ardhurat që tejkalojnë 100 miliardë dollarë. Apple do të raportojë rezultatet e saj të fitimeve për tremujorin e parë të fiskalit 2021 të Mërkurën, 27 Janar, me shumë analistë që parashikojnë se të ardhurat tremujore të kompanisë do të tejkalojnë atë shumë për herë të parë.

Rekordi aktual i Apple për të ardhurat tremujore është gati 92 miliardë dollarë, vendosur në tremujorin e parë të vitit fiskal 2020. Analisti i Monness Crespi Hardt Brian White vlerësoi se Apple do të raportojë të ardhurat tremujore. duke arritur shumën prej 105 mijë e dyqind milion të dollarëve. Shumë faj për lansimin e shërbimit të ri në tre muajt e fundit të vitit 2020. Sigurisht që iPhone 12 ka pasur shumë të bëjë me të, si iPad Air dhe natyrisht, yjet që janë Mac-et e rinj me M1. Ne nuk mund ta harrojmë HomePod mini, AirPods Max, Pako abonimi Apple Fitness + dhe Apple One.

Analisti i Morgan Stanley Katy Huberty është edhe më optimist, duke parashikuar që Apple do të raportojë të ardhura tremujore afër njëqind e tetë miliardë dollarë. Sipas fjalëve të Huberty: "Lëshimi më i suksesshëm i produktit të Apple në pesë vitet e fundit ka qenë iPhone 12. Ky, së bashku me punën e qëndrueshme, kanë çuar në këtë numër të jashtëzakonshëm".

Të mërkurën e ardhshme do të lëmë dyshime. Do të jetë kur Tim Cook së bashku me Luca Maestri, të shpallin shifrat zyrtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.