Angela Ahrendts në Apple Store në qendrën Botërore të Tregtisë

engjëll-ahrendts

E vërteta është se nëse rishikojmë kurrikulën e Angela Ahrendts, ne gjejmë shumë të dhëna interesante që shumica prej jush me siguri i dinë tashmë. Por ai që aktualisht është mbikëqyrësi i dyqaneve Apple në të gjithë botën nuk e humb rastin të ndalet në dyqanet që hap kompania për të përshëndetur punonjësit. Vetëm dje ai po kalonte pranë dyqanit që sapo u hap në New York, në emblematikë World Trade Center. Në atë vizitë ai bisedoi me punonjësit dhe përveç se vizitoi plotësisht dyqanin, ai tregoi se sa të kënaqur janë ata në Apple që mund të ofrojnë shërbimet e saj për komunitetin e përdoruesve. 

Ky është cicërima që Ahrendts la në llogarinë e tij personale të rrjetit social me 140 karaktere:

Angela Ahrendts është një biznesmene amerikane e cila kaloi nga të qenit CEO e Burberry në nënshkruar nga Apple më 14 tetor 2013. Detyra ishte e komplikuar në Apple në disa raste, si në lançimin e Apple Watch me këtë metodë të re për të parandaluar krijimin e radhëve tradicionale në dyqanet e Apple gjatë lansimit, por gjithçka duket se normalizohet sot dhe pak nga pak. Pak është e sigurt se puna e bërë nga ky ekzekutiv i Apple ka qenë e patëmetë. Ritmi i mirë i hapjeve të dyqaneve dhe harmonia e mirë me punonjësit duket se janë një nga çelësat e suksesit të tij në kompaninë me mollën e kafshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.