Anthony Boyle bashkohet me kastin e Masters of the Air për Apple TV +

Anthony Boyle

Apple ka menduar për prodhimin Mjeshtra të Ajrit që nga tetori i vitit 2019, kur shpalli këtë projekt, një projekt që gradualisht po merr formë. Një javë më parë, ne ju informuam për duke u bashkuar me kastin të kësaj serie mini të Austin Butler dhe Callum Turner.

Këtyre aktorëve, tani na duhet të shtojmë Anthony Boyle, sipas asaj që ata thonë Shumëllojshmëri. Boyle është i njohur për rolin e tij në Z, qyteti i humbur, Tolkien y Agatha Christie: Pafajësia Tragjike dhe do të luajë rolin e komandantit Crosby.

Mjeshtra të Ajrit do të jetë një miniserial që zhvillohet në Luftën e Dytë Botërore dhe është vazhdimi i Vellezer gjaku y Paqesori, të dy prodhuar nga Steven Spielberg dhe Tom Hanks, të cilët gjithashtu qëndrojnë pas këtij produksioni.

Kjo miniserie bazohet në librin me të njëjtin emër shkruar nga Donald L. Miller, një libër që "ndjek historinë e vërtetë dhe thellësisht personale të zjarrfikësve amerikanë të Luftës së Dytë Botërore që sollën luftën në pragun e Hitlerit".

Në adresë, gjejmë Cary Joji Fukunaga, i cili do të drejtojë 3 episodet e para, duke qenë puna e tij e parë si regjisor pasi mbaroi me pjesën e fundit të filmit 007 Nuk ka kohë për të vdekur.

Fukunaga drejtoi disa episode të serialit True Detective për të cilat fitoi një çmim Emmy për Regjisorin e Shquar të Serive Drama. Në vitin 2009 ai mori çmimin e drejtorit më të mirë në Festivalin e Filmit Sundance për filmin No Name.

Nëse ende nuk keni pasur një shans për të parë Brothers of Blood ose The Pacific, mundeni nëse keni një pajtim në HBO, një platformë që prodhoi të dy seritë dhe me të cilën fitoi një numër të madh të Çmimeve Emmy.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.