Aplikim interesant për të ndryshuar sfondin, Wallpapers

letër-muri-1

Nëse jeni një nga përdoruesit që duan të ndryshojnë sfondin në Mac herë pas here, unë rekomandoj këtë aplikacion që e gjejmë në Mac App Store krejtësisht falas Dhe gjithashtu na lejon të shtojmë widget të bukura të orës së animuar për t'i dhënë më shumë jetë sfondit tuaj të desktopit. Pa dyshim, është një aplikacion shumë i mirë me imazhe spektakolare për t’u shtuar në sfondin e desktopit të Mac-ut tonë, dhe këto imazhe mbështesin të gjitha rezolucionet që kemi në Mac aktualë dhe zbulon rezolucionin tonë të ekranit automatikisht.

Ky aplikacion na lejon ndryshoni sfondin deri në 5 herë në ditë, por në rast se dëshironi të ndryshoni fondin tuaj më shumë herë mund të blini versionin e paguar që ofron mundësinë e ndryshimit të fondit të Mac-ut tonë pa asnjë kufi. Personalisht, mendoj se versioni falas i këtij aplikacioni është i mjaftueshëm.

Mënyra e përdorimit të aplikacionit është shumë e thjeshtë, pasi të shkarkoni shfaqet një dritare në të cilën mund të zgjedhim disa opsione. Ne do ta ndajmë atë në tre pjesë, pjesën e sipërme ku mund të shohim menunë e sfondeve të reja, më të njohura, të shtuara në të preferuarat, të ruajtura, sipas kategorive ose të shkojmë direkt në versionin e paguar (azhurnimi). Pjesa e poshtme ku do të shohim vetë letër-muri, butonin Ruaj për t'i shpëtuar ata dhe kufiri i fondit shkarkuar në një ditë (5) që janë errësuar për çdo sfond të ruajtur. Në të djathtë sipër ne shohim butonin e animacionit, i cili është ajo që mund të përdorim një orë të tipit 'widget' në qendër të sfondit tonë të zgjedhur.

sfond-për-mak

Wallpapers është e thjeshtë dhe azhurnohet me sfonde të reja dhe spektakolare në cilësi HD çdo ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.