Aplikacione Chrome për Mac, Project Wolfe, Appel Music London Festival dhe më shumë. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Kjo është tashmë e diela e fundit e gushtit dhe megjithëse nuk hyjmë në shtator deri të enjten e javës tjetër, dhe të gjithë ata që janë me pushime shohin "kthimin në normalitet" të mbërrijnë në çdo mënyrë. Por në rastin e Apple kjo verë ka shumë punë nëse shikojmë numrin e versioneve beta të të gjithë sistemeve operative që do të arrijnë brenda disa ditësh dhe lëshimin e versioneve për iOS që mbulojnë vrima të rëndësishme të sigurisë duke arritur iOS 9.3.5 këtë javë. Në çdo rast ka më shumë lajme të jashtëzakonshme në lidhje me Apple dhe botën Mac, kështu që le të shkojmë tek ajo.

E para nga pikat kryesore mund të themi se Relatedshtë e lidhur me Apple edhe pse është më shumë se Google. Ky është fundi i mbështetjes për Aplikacionet e Chrome në Mac nga kompania e G. të madh. Kështu që në fillim të 2018 Google do të heqë mbështetjen për aplikacionet Chrome në shfletuesin Mac.

PDF Ekspert i lartë

Nga ana tjetër, ne kemi një azhurnim të rëndësishëm në lidhje me mjetet për menaxhimin e PDF-ve në Mac. Mjeti PDF Expert 2 për Mac merr një azhurnim interesant dhe të gjitha detajet që mundeni gjeni këtu.

Në vendin e tretë ne ju lëmë me Wolfe, një projekt Kickstarter që e kthen MacBook në një platformë lojrash me performancë të lartë. Ky projekt i ri mund të jetë shumë i suksesshëm në mesin e atyre përdoruesve të lojtarëve që kanë një Mac.

Ujku

Lajmet e mëposhtme kanë të bëjnë me kodi burim që është zbuluar në macOS Sierra 10.12 dhe që e konfirmon atë Mac-et e mëposhtëm do të shtojnë përmirësime të mëdha dhe mjaft ndryshime respektojnë makinat aktuale.

Më në fund e lëmë njoftimin zyrtar të Apple Music Festival i Londrës ku do të interpretojnë një grusht i mirë artistësh të shquar nga skena muzikore. Midis tyre janë Alicia Keys, Elton John ose Britney Spears ndër shumë të tjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.