Aplikacione të shkëlqyera për të punuar nga shtëpia me Mac

Lajme të reja në lidhje me Apple dhe Coronavirus

Jemi në karantinë. E gjithë Spanja dhe një pjesë e madhe e botës aktualisht po përballet me krizë shëndetësore e gjeneruar nga Coronavirus. Një nga masat e zbatuara në vendin e punës ka qenë orari fleksibël dhe me kusht që të mund të punoni nga shtëpia. Këtu ju lëmë disa aplikacione në mënyrë që gjithçka të shkojë mëndafshi.

Meqe ra fjala. Ne duam të falënderojmë të gjithë ata punëtorë që nuk mund të vazhdojnë të kryejnë detyrat e tyre nga shtëpia dhe duhet të shkojnë rregullisht në vendin e tyre të punës. Tualete, Emergjenca, kamionë, dërgesa… ..Te gjitheve FALEMINDERIT!

Ata më dërguan në shtëpi për të punuar. Kam një Mac. Cilat janë disa nga aplikacionet që mund të përdor?

Takime Online

iMessage dhe FaceTime

Ne mund të përdorim aplikacionet e vetë Apple, të tilla si iMessage dhe FaceTime nga Mac-u ynë. Ne mund të komunikojmë, qoftë personalisht ose në grupe, me deri në 32 persona dhe gjithmonë mund të ndajmë çdo skedar. Mbani në mend se ai gjithashtu ka enkriptim nga një skaj i skajit, kështu që komunikimet janë të sigurta.

I plogët

Nëse duam të shkojmë një hap më tej, mund të përdorim Slack për të punuar në distancë. Gjithashtu lejon thirrjet në grup dhe mundësinë e ndarjes së skedarëve. Ne themi se mund të shkojmë një hap më tej, sepse është një aplikacion i vetëm që bashkon dy mëparshmit. Ne gjithashtu mund të përmendim një bashkëbisedues në mesazhe dhe vetëm ai do të marrë mesazhin.

Slack është një aplikacion për të punuar nga shtëpia

Më duhet të ndaj skedarë të mëdhenj dhe të rëndë dhe nga iMessage ose Slack, nuk mundet.

Dropbox, icloud

Shumica prej nesh e di se si është të punosh me Dropbox. Edhe pse ka aplikacionin e tij për sistemet mobile, është shumë më mirë nga Mac. Ju mund të ndani skedarë të mëdhenj dhe gjithashtu mund të jepni leje redaktimi për përdoruesit që ne i konsiderojmë të përshtatshme. Çdo format dhe madhësi mund të ndahen. Sigurisht, duhet të keni parasysh se llogaria falas ka një kapacitet maksimal prej 5 GB.

iCloud është gjithashtu mjaft praktik kur bëhet fjalë për të qenë në gjendje të ndani skedarë të çdo formati dhe madhësie. Isshtë gjithashtu i kufizuar në versionin e tij falas, por në këmbim ne marrim një sistem kriptimi për përmbajtjen tuaj.

Menaxhimi i përbashkët i projektit

Trello, Asana, ndër të tjera

Për të qenë në gjendje të menaxhojmë detyrat midis të gjithë njerëzve që duhet të punojnë nga shtëpia, ne gjejmë një mori aplikacionesh ose faqesh në internet. Ne i kemi zgjedhur këta të dy, sepse na duken shumë intuitivë dhe të thjeshtë.

Trello ka aplikacionin e vet për Mac, por ju gjithashtu mund të përdorni atë përmes Web. Ajo bazohet në panele ku detyrat mund t'i caktohen secilit person individualisht ose në grupe. Ne mund të vendosim shënime, lidhje, imazhe dhe skadim të detyrave. Quiteshtë mjaft i zhdërvjellët dhe e kap menjëherë.

Asanës mundësuar përmes internetit. Ngjashëm me Trello, një nga karakteristikat që ka është se mund të integrohet në shërbimet e palëve të treta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.