Aplikacionet më të mira për të menaxhuar fjalëkalimet tuaja në pajisjet iOS

Me siguri në më shumë se një rast do të hyni në një sit dhe nuk dini më se çfarë fjalëkalimi duhet të futni; Midis rrjeteve sociale, faqeve të internetit, blogjeve dhe një etj. Shumë të gjatë ka shumë fjalëkalime që ne duhet t'i menaxhojmë dhe që, ndonjëherë, është e vështirë për ne t'i mbajmë mend. Nga ana tjetër, përdorimi i tij në të gjitha vendet nuk është i këshillueshëm nga pikëpamja e sigurisë. Por në App Store kemi disa zgjidhje për të menaxhuar fjalëkalimet tona në iPhone, iPad ose iPod Touch. Le të shohim disa.

1Password

Ndoshta është aplikacioni më i njohur dhe më prestigjioz i menaxhimit të fjalëkalimit. Me 1Password Ju nuk do të duhet të mbani mend më shumë se një fjalëkalim të vetëm, atë të vetë aplikacionit; Përveç kësaj, ai ka një version për Mac. Sigurisht, çmimi i tij nuk është më i ulët, kështu që së pari mendoni nëse është ai që ju nevojitet.

LastPass

Ndër avantazhet e LastPass nxjerr në pah kursimet në kohë që u sjell përdoruesve të saj sepse ka hyrja automatike, ruajtja e informacionit të hyrjes dhe plotësimi automatik parashikues. Përveç kësaj, LastPass sinkronizon të gjitha fjalëkalimet tuaja midis shfletuesve kryesorë dhe për ta mbushur atë, është falas.

Kutia e fjalëkalimit

Dhe këtu kemi një tjetër menaxher falas të fjalëkalimeve: Kutia e fjalëkalimit, i cili ruan të gjitha fjalëkalimet tuaja si një listë përmes një organizate dhe ndërfaqeje të shkëlqyeshme. Përveç kësaj, në sajë të shfletuesit të saj të integruar të internetit, ju mund të futni drejtpërdrejt llogaritë tuaja.

mSiguri

mSiguri Ka kriptim 256-bit për të mbrojtur të gjitha fjalëkalimet tuaja, emrat e përdoruesve ose detajet e bankës. Përveç kësaj, ai paraqet gjeneratorin e vet të fjalëkalimit, vetëshkatërrimin e të dhënave dhe madje kujtesën e rezervës.

En App Store Mund të gjeni shumë aplikacione të tjera për të menaxhuar fjalëkalimet tuaja siç janë My Eyes Only ose 1Passe Pro, megjithatë para së gjithash ju rekomandoj që të siguroheni nëse vërtet keni nevojë për të, veçanërisht kur bëhet fjalë për aplikacione me pagesë. Dhe gjithashtu nëse i besoni ose jo ose i keni të dhënat tuaja të ruajtura në këto shërbime. Në një shënim personal, më mjafton Keychain i ICloud të kem fjalëkalimet e mia të sinkronizuara midis të gjitha pajisjeve të mia, megjithatë të gjithë kanë shijet dhe nevojat e tyre. Për momentin ju tashmë keni se ku të filloni testimin.

A njihni ndonjë aplikacion tjetër që ne nuk e kemi përmendur dhe që mendoni se duhet të jetë i pranishëm në këtë përzgjedhje të vogël të aplikacione për të menaxhuar fjalëkalimet?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.