Adobe Ideas, një aplikacion për të vizatuar më mirë se në letër.

Sot do të flasim për një aplikacion që të gjithë duhet ta kenë nëse keni një pajisje iOS dhe aq më tepër nëse keni një iPad, sepse është vendi ku ne mund ta shtrydhim atë tërësisht, Idetë e Adobe.

Dhe iPad që filloi si një pajisje për konsum praktik të përmbajtjes është bërë një ekip i fuqishëm redaktimi për të gjithë përdoruesit, si Geek-un e zakonshëm ashtu edhe punëtorin në kohën e tij për sektorë të ndryshëm. Ky aplikacion e përforcon këtë ide, pasi nuk mbetet në një mjedis të thjeshtë për të nxjerrë katër «shkarravinë«Nëse jo, ai vendos të gjithë materialin për redaktimin e vizatimeve që mund të na duhej për të krijuar vizatime fantastike që shkojnë përtej realitetit, siç mund ta shihni është ky vizatim që unë kam bërë.

20130516-122013.jpg

Në fillim, opsioni për të vizatuar në mënyrë profesionale në iPad është jashtë mendimeve tona, pasi Në shumë përpjekje, Aplikacionet e tjera mund të na zhgënjejnë kur bëjnë ndonjë vizatim sepse nuk është i njëjtë dhe nuk vizaton aspak mirë. Në Adobe ata kanë vendosur bateritë dhe kanë dëgjuar përdoruesit, Ne duam të vizatojmë në iPad-in tonë!

En Adobe Ideas çdo goditje që bëjmë me majë shkruese apo edhe gishtin tonë, do të korrigjohet pak për të tërhequr një vijë të përkryer natyrore, sikur ta kishim bërë në një letër të përjetshme, duke na inkurajuar që në momentin e parë të vazhdojmë të vizatojmë dhe nëse të pëlqen vërtet tema artistike ... Mund t'ju grabisë shumë orë kohë!

Për të filluar, kjo është e re, ne fillojmë me katër mënyra vizatimi, me lapsin tipik, një furçë të pastër, theksuesin mitik dhe nuk mund të na mungonte Një stilolaps për t'i dhënë një prekje tjetër veprave tona artistike. Këto opsione shfaqen nga skeda e parë, thjesht duke e shtypur atë.

Më poshtë, siç shihet në fotografi kemi mundësinë e trashësisë, errësirës së furçës dhe ngjyrës, ngjyra që ne mund ta rregullojmë dhe madje të gjejmë atë të duhur.

20130516-112529.jpg

20130516-112538.jpg

20130516-112547.jpg

20130516-112617.jpg

Siç do ta shihni, Adobe është bazuar në një lehtësi e pabesueshme ku gjithçka që shihni është ajo që është, duke arritur kështu një produkt shumë profesional ndërsa është i lehtë për t’u përdorur. Vetëm në disa hapa ne mund ta personalizojmë secilën rresht në "letër" siç do të bënim në letër dhe me shumë më tepër mundësi sesa mund të ketë çdo adhurues i vizatimit në shtëpi ose në rrugë, pasi do ta kemi gjithmonë në iDevice. Përveç kësaj, përmes një llogarie falas Adobe me 2Gb, të gjitha tonat luan.

Sikur të mos mjaftonte, të qenit në gjendje të vizatoni Adobe kohët e fundit ka përfshirë «tenxhere boje» tipike, për të na kursyer kohë kur pikturojmë sipërfaqe të mbyllura. Por si funksionon? Shumë e lehtë; Pjesën që duam ta mbushim me një ngjyrë për të zgjedhur, do ta shënojmë me furçën tonë, për shembull në imazhin më poshtë ne duam të pikturojmë A-në I apeluar e tërë, dhe ne sigurohemi që goditja në tru Nga një " eshte totalisht e mbyllur, pasi të shënojmë skedën e bojës, zgjedhim ngjyrën që duam dhe shtypni zonën për të "mbushur". Automatikisht ajo zonë do të mbarset me ngjyrën e zgjedhur, megjithëse nëse, zgjat më shumë sa më e madhe të jetë zona e shënuar.

20130516-112625.jpg

20130516-112636.jpg

Shtë e qartë se shumica prej nesh nuk jemi artistë dhe si mund të mos mungonte, ne kemi një draft aq i lehtë për t’u përdorur sa përshkruhen elementet e mëparshëm.

Gjithashtu, siç mund ta keni parë, logoja jonë shfaqet në të gjitha imazhet dhe kjo është një pikë tjetër e profesionalizmit të këtij Aplikacioni piktoresk, pasi ne mund të zgjedhim një imazh nga biblioteka jonë Dhe nëse ka ndonjë mundësi për ta përmirësuar atë me një furçë, zgjidhja është kjo Aplikacion.

20130516-112645.jpg

Me gjithë atë që është thënë në lidhje me Adobe Ideas, ne vetëm ju inkurajojmë ta provoni, para se ta ndani këtë artikull në rrjetet tuaja sociale, pasi aktualisht është një Aplikacion që Adobe na ofron Falas në App Store. Kështu që ju tashmë e dini, nëse keni një Ide për të vizatuar, ju tashmë e dini se cilin Aplikacion do të përdorni.

20130516-112700.jpg


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.