Aplikacioni Apple TV tani është i disponueshëm në të gjitha televizionet me Android TV

Dje ju informuam për Nisja e Aplikacioneve Apple TV për pajisjen NVIDIA Shield TV, një pajisje e menaxhuar nga Android TV që ka qenë lansimi zyrtar i këtij aplikacioni për të gjitha televizionet e menaxhuara nga Android TV, një disponueshmëri që vjen një vit e gjysmë pas fillimit të shërbimit të transmetimit të videos së Apple.

Aplikacioni Apple TV ishte i disponueshëm vetëm në televizionet Sony të menaxhuara nga Android TV. Këtyre nuk u shtohet vetëm TV NVIDIA Shield por gjithashtu të gjitha pajisjet si Apple TV të menaxhuara nga Android TV, të tilla si modelet Xiaomi, TCL dhe Hisense ndër të tjera.

Deri tani, e vetmja set-top box e pajtueshme me këtë aplikacion ishte Google TV i ri. Për të instaluar aplikacionin, të gjithë përdoruesit që kanë një nga këto pajisje të menaxhuara nga Android TV thjesht duhet të vizitojnë Play Store dhe të kërkojnë për aplikacionin.

Siç e ka konfirmuar Google për 9to5Mac, kërkesa e vetme është që pajisja menaxhohet nga Android 8.0 Oreo ose më i lartë. Lëshimi i aplikacionit Apple TV për pajisjet e menaxhuara nga Android TV vjen disa ditë para nisjes së një numri të madh premierash të sezoneve të dyta të serialeve të tilla si Home Before Dark, Ted Lasso, Central Park Season 2 ...

Tani për tani, aplikacioni mbetet ekskluziv për terminalet e menaxhuara nga Android TV, por hapi tjetër ka të ngjarë të jetë nisni aplikacionin për smartphoneEdhe pse ka të ngjarë që planet e Apple nuk do të kalojnë përmes sjelljes së platformës së saj video streaming në smartphone konkurrues, megjithëse nuk ka ndonjë kuptim nga pikëpamja komerciale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.