Aplikacioni Fox Now nuk është më i disponueshëm në gjeneratën e tretë Apple TV

Brezi i tretë Apple TV Nuk do të ketë më aplikacionin Fox Tani. Nuk është e para dhe kemi frikë se nuk do të jetë e fundit. Vetëm gjatë këtij viti, aplikacionet YouTube, CBS All Access dhe MLB hoqën aplikacionet e tyre nga ky model i Apple TV.

Siç zbulohet nga Appleosofia, Fox Tani njoftoi në maj se nuk do të mbështeste më gjeneratën e tretë Apple TV. mesi i qershorit. Dita ka ardhur dhe aplikacioni nuk mbështetet më, por gjithashtu është hequr nga ekrani kryesor i Apple TV. Ju kujtojmë se ky aplikacion Fox, përdoruesit mund të shikojnë përmbajtjen e kanalit drejtpërdrejt dhe gjithmonë sipas kërkesës, duke përfshirë programe televizive, lojëra sportive, lajmet më të fundit, animacione dhe më shumë. Tani për tani, aplikacioni kërkon iOS 12 ose më vonë ose tvOS 13 ose më vonë, që do të thotë se vetëm modelet e Apple TV të gjeneratës së katërt ose më të reja janë në përputhje me aplikacionin.

Për ata që ende kanë një TV të tretë Apple Apple dhe nuk planifikojnë të azhurnohen, gjithmonë ekziston një zgjidhje. Përmbajtja e AirPlay mund të transmetohet nga iPhone ose iPad në set-top box, që do të thotë që ju përsëri mund të shikoni përmbajtjen FOX TANI ose çdo transmetim tjetër që dëshironi. Për të parë Paramount +, për shembull, i cili nuk është i disponueshëm në gjeneratën e tretë Apple TV, mund të regjistroheni në kanalin në aplikacionin TV në iPhone tuaj dhe më pas ta gjeni në aplikacionin TV në Apple TV më të vjetër.

Logshtë logjike që aplikacionet të mos jenë më në përputhje me këtë model Apple TV duke marrë parasysh që e kemi atë në treg që prej asaj kohe 9 vjet më parë. Janë shumë vite që ofruesit e aplikacioneve të vazhdojnë t'i besojnë kësaj pajisje, veçanërisht kur kemi gjeneratën e katërt me kapacitet të plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.