Growl për aplikacionin Mac merr azhurnimin v2.1

përditësime të gjëmimit

Një nga aplikacionet e mia të preferuara për Mac quhet Growl. Ne tashmë kemi bërë një rishikim të vogël të këtij aplikacioni në Soy de Mac en një kohë kur ata ulën çmimin dhe me siguri shumë prej jush e kanë përdorur atë në Mac tuaj për një kohë të gjatë për njoftime.

Për ata prej jush që nuk e dinë, është një aplikacion që na siguron një sistem interesant njoftimi për Mac-in tonë dhe na lejon të bëjmë opsione konfigurimi për aplikacionet që duam të marrim njoftime dhe që sistemi i njoftimit OS X nuk na ofroni. Withoutshtë pa dyshim një plotësues perfekt për sistemin e njoftimit vendas të Mac tonë.

Me këtë rast, me hedhjen në treg të versionit të ri 2.1, aplikacionit i shtohen përmirësime që shtojnë opsionet e personalizimit që tashmë na ofron aplikacioni. Le të shohim një përmbledhje të shkurtër të këtyre përmirësimeve të shtuara:

  • Shtoni mundësi të reja për të ekzekutuar më shumë sekuenca.
  • Problem i rregulluar i rrëzimit kur marrim shumë njoftime në të njëjtën kohë (më shumë se 100).
  • Butonat e personalizuar në ekranet e Webkit.
  • Shtohet opsioni për të kontrolluar njoftimet përmes rregullave të reja.

Përveç këtyre përmirësimeve të shtuara për sa i përket funksioneve të tij të përdorshmërisë, shtohen përmirësime të stabilitetit dhe sigurisë. Growl, një aplikacion vërtet interesant për të mos humbur asgjë nga detajet ndërsa jemi duke punuar me Mac-in tonë dhe pa marrë njoftime të bezdisshme.

Nëse nuk e keni kapërcyer automatikisht këtë azhurnim, si gjithmonë do ta gjeni të disponueshëm duke hyrë nga menyja > Përditësimi i softuerit ose në të njëjtën gjë Skeda e azhurnimeve nga App Store.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Growl, sistemi përfundimtar i njoftimit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.