Aplikacioni GoodNotes bëhet universal

 

Shënime të mira

Funksionaliteti i blerjeve universale, i njoftuar në WWDC të fundit, ka qenë i ngadaltë për të qenë i disponueshëm, pak a shumë në të njëjtën kohë me mundësinë e ndarjes së dosjeve në iCloud ... E rëndësishme është që ajo tashmë është një realitet dhe duket se ishte një funksion që prisnin zhvilluesit, dhe secili është numri më i madh që ka miratuar blerje universale.

Blerjet universale brenda Apple u lejojnë përdoruesve të paguani një herë për versionin iOS dhe Mac, pa pasur nevojë të blini në mënyrë të pavarur versionin Mac ose anasjelltas. Aplikacioni më i fundit për të adoptuar këtë sistem universal të blerjeve është GoodNotes, aplikacioni i njohur për marrjen e shënimeve në iPad dhe është gjithashtu i disponueshëm për iPhone dhe Mac.

Deri më tani, nëse do të donim të përdornim versionin për macOS, duke sinkronizuar të dhënat me aplikacionin për iPad / iPhone, do të duhej të paguanim 8,99 euro në Mac App Store. Pas azhurnimit të fundit, ne thjesht duhet të blejmë versionin për iPhone dhe iPad në mënyrë që të shfaqet automatikisht në Mac App Store siç mundemi Shkarkoni versionin macOS falas.

Në rastin e GoodNotes, sipas zhvilluesit, Apple nuk e ka lejuar atë të bashkojë versionin ekzistues në macOS me atë që ofrohet aktualisht në iOS, kështu që nëse jeni përdorues të versionit për macOS, do të duhet të shkarkoni versionin e ri (Versioni i disponueshëm deri më tani ka shtuar shenjën Legacy që tregon se do të ndalojë marrjen e azhurnimeve).

Këtë problem e gjetëm vetëm në versionin macOS, jo për përdoruesit që kishin blerë më parë versionin iOS / iPadOS. Sidoqoftë, nëse sapo kishit blerë aplikacionin për macOS, aplikacioni do të vazhdojë të punojë pa ndonjë problem por nuk do të marrë asnjë azhurnim. Nëse dëshironi që aplikacioni të vazhdojë të marrë azhurnime, do të duhet të shkoni te arkëtarja dhe të paguani 8,99 euro që kushton aplikacioni në Mac App Store.

GoodNotes 5 (Lidhja e AppStore)
Shënime të mira 57,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.