Aplikacioni podcast i Google tani mbështet CarPlay

Podkasti i Google

Që nga viti 2014, kur Apple prezantoi zyrtarisht CarPlay, shumë prodhues kanë zbatuar këtë teknologji Apple (si Google e quajtur Android Auto) në automjetet e tyre në mënyrë që të ndalojnë së ofruari klientëve të tyre një sistem multimedial që në shumicën e rasteve, ato i bëjnë të tjerët të ndihen të turpëruar.

CarPlay kthen ekranin e automjetit tonë një zgjatim i iPhone-it tonë, dhe kjo na lejon të përdorim disa nga aplikacionet që kemi instaluar në pajisjen tonë të tilla si harta, muzikë streaming dhe aplikacione podcast. Brenda kësaj kategorie, ne kemi një aplikacion të ri që sapo është azhurnuar për të qenë i pajtueshëm me CarPlay.

CarPlay BMW

Unë jam duke folur për Google Podcast, aplikacionin e Google (dhe platformën) me të cilin ne mund të dëgjojmë podcast-et tona të preferuara, një aplikacion që zgjati më shumë se sa ishte e nevojshme për të dalë në treg, dhe kur doli, mori shumë kritika për shkak të mungesës së veçorive me të cilat janë mësuar përdoruesit e podcastit.

Google Podcast, si aplikacioni zyrtar i Apple, sinkronizoni riprodhimin e episodeve me pjesën tjetër të pajisjeve ku është instaluar aplikacioni, kështu që ne mund të rifillojmë luajtjen sapo të kthehemi në shtëpi direkt nga faqja e internetit e Google Podcast, një altoparlant i Google Home, një smartphone Android ...

Na lejon gjithashtu modifikoni shpejtësinë e riprodhimit të podcast-eve dhe anashkaloni heshtjet, një funksion që duhet të filloni ta përdorni nëse konsumi juaj i podcast-it është aq i lartë sa nuk mund ta arrini kurrë.

Sa i përket përmbajtjes në dispozicion në këtë platformë, thjesht për t'ju thënë se podcast që ekipi i Soy de Mac dhe Actualidad iPhone regjistroi është i disponueshëm Tashmë po ju tregoj gjithçka. Pavarësisht nëse keni CarPlay ose jo, Google Pocast është një aplikacion shumë i mirë për të shijuar podkastet tuaja të preferuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.