Shërbimi i aeroportit vjen në versionin 6.3

airpot-utility-6.3-0

 Me të gjitha tiparet e reja të paraqitura ishte e qartë që aplikacionet përkatëse duhet të azhurnohen në mbështesin pajisje të reja. Ky është rasti i shërbimeve të Aeroportit në Mac, i cili azhurnohet për të mbështetur routerët e rinj të prezantuar nga Apple, si Airport Extreme ashtu edhe Time Capsule.

Në parim konsiston në shtimin e mbështetjes për aplikacionin në mënyrë që menaxhoni lidhjet nën Wi-Fi 802.11ac, i cili po bëhet protokolli yll pasi është integrimi i ri në të gjitha pajisjet që Apple po paraqet.

Përveç kësaj ata gjithashtu i referohen funksione të përmirësuara në menaxhimin e lidhjeve të largëta. Tani do të jemi në gjendje të transferojmë përmbajtje deri në tre herë më shpejt se më parë, veçanërisht kur përdorim bandat e shumta të komunikimit që do të përdorë protokolli 802.11ac.

airpot-utility-6.3-1

Në të vërtetë, ky azhurnim nuk paraqet ndonjë ndryshim përkatës për tu përmendur por përkundrazi është një ndryshim i lehtë i versionit ekzistues 6.2 për të azhurnuar ndërfaqen e tij kur lidhim një nga bazat e reja të Aeroportit dhe kështu i japim asaj mundësinë për të trajtuar lidhjet nën protokollin Wi-Fi 802.11ac. Për mua, përkundrazi, unë mendoj se nga versioni 6 i kësaj pajisje, në vend që të përmirësojnë aksesin dhe të shtojnë më shumë funksione në të, ata shkuan për një opsion më të keq të shtresimit deri atëherë të disponueshëm siç është magjistari i konfigurimit për routerët ose që tashmë disa të vjetra bazat ndaluan së punuari ose nuk mund të administroheshin.

Shkurtimisht, mendoj se ridizenjimi i ndërfaqes pasi që versioni 6 është më i këndshëm, me një prekje »iOS» dhe shumë më të thjeshtë dhe minimalist, duke krijuar grafiku i rrjetit automatikisht në një mënyrë më vizuale dhe kjo nuk i ka pëlqyer të gjithëve. Mund të shkarkohet nga opsioni Software Update i integruar në sistem ose nga mënyrë manuale nga faqet e mbështetjes së Apple

Më shumë informacion - Azhurnimi i Aeroportit Extreme dhe Time Capsule për të akomoduar 802.11ac Wi-Fi

Shkarko - Aiport 6.3 Shërbim


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.