Aplikacioni Autodesk SketchBook arrin në Mac App Store

librezë-kopertinë

Oneshtë një nga këto aplikacione që sapo ka ardhur në Mac App Store 'falas' dhe me të cilin ne mund të bëjmë krijimet tona të vizatimit në ekranin e Mac tonë. Aplikacioni ka disa versione dhe është mirë të kuptohet nga një parimi që ne mund të shkarkojmë falas me funksionet më themelore Për të filluar vizatimin, nëse na bind ne do të kemi mundësinë e krijimit të një llogarie falas SketchBook dhe hyrjen në shtimin e më shumë funksioneve dhe më në fund kemi versionin vjetor të pajtimit të quajtur Pro. Në këto versione më të larta që mund të merren pasi të na ofrojë versioni falas mjete të reja për të realizuar krijimet tona artistike me rezultate më të mira.

libri i skicave-1

Nëse jeni nga ata përdorues që duan të vizatojnë, SketchBook i Autodesk nuk mund të mungojë në listën tuaj të aplikacioneve për Mac. Tani ne lëmë pak më të detajuar atë që na ofron secili nga tre versionet që kemi në dispozicion në dyqanin online:

  • Motorino Isshtë i pari nga të tre versionet, ai na ofron funksionet më themelore dhe do të na ndihmojë të shohim nëse na pëlqen aplikacioni apo jo dhe ta lëshojmë veten në nivelin tjetër, Essentials.
  • Essentials na lejon të kemi akses në funksione të reja të tilla si mjetet e simetrisë, redaktuesin e shtresave ose furçat e personalizueshme. Për të marrë këtë version të përmirësuar të aplikacionit, ne vetëm duhet të krijojmë një llogari falas SketchBook dhe të identifikohemi.
  • Më në fund e gjejmë versionin pro. Ky version është për përdoruesit që kanë nevojë për mjete më të përparuara si udhëzues perspektivë, animacione FlipBook, mundësi të përmirësuara të personalizimit dhe shumë më tepër. Ky version ka një kosto prej 2,99 dollarë në muaj ose 24,99 dollarë në vit.

Aplikimi ka një ndërfaqe e thjeshtë por efektive Për të realizuar krijimet tona, ajo na ofron mundësi të shumta në mënyrë që përdoruesit të shqetësohen vetëm për vetë vizatimin. Aftësia për të shtuar shtresa në vizatime, kontrolli i plotë i spektrit të ngjyrave që përfshin mostra nga biblioteka e ngjyrave Copic, dhe të gjitha mjetet e disponueshme me Autodesk SketchBook, e bëjnë atë një aplikacion shumë interesant.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.